28,641
42
6
Er håndkletørker vits?
1
Vestlandet
1
Hei :)
Er newbie her, og tenkte dette var stedet og spørre..
Skal pusse opp et lite bad, og har driver og sjekker opp hva det skal inneholde.
Har sett noen greie håndkletørkere, men iom. jeg ikke har peiling på tilkobling av den hehe, så håpe jeg noen kunne fortelle mg litt om disse?
Plugge man dem i en stikkontakt eller? JA JEG ER GRØNN PÅ DETTE ;D
Og må man ha varme i dem hele tiden? jeg mener det virker så praktisk å henge opp håndkler der, og varmekablene varmer jo godt opp rommet ellers..
Er noen merker bedre enn andre og betaler man egentlig bare for designet? Veldig varierende priser, jeg er egentlig bare på jakt etter en "stige-sak i krom lignende" :)
Er newbie her, og tenkte dette var stedet og spørre..
Skal pusse opp et lite bad, og har driver og sjekker opp hva det skal inneholde.
Har sett noen greie håndkletørkere, men iom. jeg ikke har peiling på tilkobling av den hehe, så håpe jeg noen kunne fortelle mg litt om disse?
Plugge man dem i en stikkontakt eller? JA JEG ER GRØNN PÅ DETTE ;D
Og må man ha varme i dem hele tiden? jeg mener det virker så praktisk å henge opp håndkler der, og varmekablene varmer jo godt opp rommet ellers..
Er noen merker bedre enn andre og betaler man egentlig bare for designet? Veldig varierende priser, jeg er egentlig bare på jakt etter en "stige-sak i krom lignende" :)
Det finnes også en typisk tradisjonell engelsk variant som er tilkoblet radiator/gulvvarme-sysemet. Se f.eks. her http://www.devon-devon.com/catalogo_generale/porta_asciugamani_termici/index.html
Hvis du ikke har behov for ekstra varme, antar at håndklærne dine tørker greit uansett -- spar pengene til noe pent til fruen el mannen (Hårek?) ;-)
Og jeg er alt for glad i ekstravagantiske, elektriske dippedutter så normalt sett burde jeg jo elsket håndkletørkeren men den gang ei
Har selv et mikroskopisk bad og henger mine håndklær på knagger på innsiden av døren.
Vi bruker for det meste Alterna håndkletørkere fra Br Dahl, hvis man ikke har vannbårend varme får man et EL element man setter i og fyller tørkeren med vann slik at det blir en lukket krets. Tror elementet er på ca 250 w.
Betyr det at det blir lagt el gulvvarme på badet i et hus med vannbåren varme?
-Trekker rørene rørene rett igjennom vinylbelegget og tetter med ett eller annet remedie?
-Setter inn ett varerør og sveiser vinylbelegget mot dette, tetter mellom varerør og vannrør?
-En eller annen spesial rørgjennomføringsdel?
-Andre løsninger.
Så da er hele vitsen borte.
Ergo så bruker vi den ikke, annet enn til oppheng.
Har ingen problemer med tørkingen for det
[url=http://www.kriss.dk/www/page_2a.asp?model=YUCCA ASYMMETRISK]http://www.kriss.dk/www/page_2a.asp?model=YUCCA ASYMMETRISK[/url]
Pax, Dryson og Wösab har fine modeller
www.pax.se, www.dryson.se, www.wosab.se
Jeg savner en skikkelig håndklevarmer!!!
Helt talentløst av oss å glemme dette når vi først la vannbåren varme i hele kåken.
Irriterer meg grønn over dette...
Varme håndklær er pur luxus !! ;D
Hvorfor?
Min personlige mening er at dette er et unødvendig produkt. Hvis man har noen timer mellom hver gang man dusjer, så tørker et håndkle på et vanlig bad. Som tilleggsvarme ol har det jo forsåvidt en funksjon. Kvalm som jeg er, så får jeg det vel på det nye badet jeg også
Eller kan kobles den ilag med eksisterende sløyfe?
Tenker vannbåren varme nå.
haha enten singel, eller veldig trygg på at fruen aldri leser dette ;D
Ingen?
Selv ville jeg hatt den på egen kurs. da får den en egen justering og vil ikke stjele varme fra gulvet
Har satt opp en 100watts håndkletørker, Kjøpte på Elektroimportøren for noen år siden, kostet kr 698 på tilbud. sånn krommet stigesak som du ønsker
Stigesak i krom - Ok, kanskje noe lignende denne da ? (se bildet under)
Er en Svedbergs som jeg er veldig fornøyd med, men er rimelig dyr i innkjøp i Norge, spør du meg og min lommebok.... :-\ Men denne måtte jeg bare ha på det nye badet som opprinnelig var et soverom. Selve "stigen" kostet, så vidt jeg husker, noe over kr. 10.000 , -. I tillegg er en varmekilde påkrevd. I mitt tilfelle el. oppvarming som har fem effekttrinn + AV / PÅ funksjon. Denne mener jeg kostet i underkant av kr. 3.000 , -, altså ca. kr. 13.000 , - totalt.
Forøvrig bestilte og hentet jeg denne i Sverige til under halvparten av denne summen. Ekspeditøren ga meg 10 % avslag ved bestilling, uten at jeg selv trengte å spørre. Da jeg senere hentet varen, viste det seg at den hadde en ubetydelig ripe på baksiden, hvorpå han ringte til Svedbergs (som jo er svensk) og som ga meg ytterligere 10 eller 15 % rabatt. Mener den da kom meg på under kr. 6.000 , - SKr.
Var selv aldri i tvil om at en håndkletørker var et "must" på det nye badet. Er av typen som absolutt MÅ dusje om morgenen for å våkne skikkelig og gjør derfor alttid dette før jobb. Etter endt arbeidsdag, hender det jo at man har et nytt "ærend", der man har behov for å¨føle seg freesh og derfor tar en ny dusj. Kjekt da med et tørt og varmt håndkle, i stedet for et fuktig og ekkelt et.
På min forrige bopæl, sto varmekabler "på full gass", også i sommer-månedene, for å unngå nettopp det . Riktig nok var dette badet svært lite og dermed antagelig ikke veldig "dyrt i drift". Men for å unngå kontinuerlig drift av varmekabler på det nye badet, var skal/skal ikke håndkletørker aldri tema. Unødvendig oppvarming av 20 + kvm. i sommermnd. forsvarer etter min mening en slik investering. I tillegg kan enkelte av de være et fint bidrag interiømessig òg, etter min mening.
Om noe skal tørke henger vi det inn på badet, og småting som må tørke fort legger vi bare på gulvet. Badet holder 25-27 grader hver morgen når jeg skal dusje. Håndklærne er stort sett alltid tørre og holder grei temperatur. Har like lite behov for oppvarmede håndklær som jeg har for pressede og oppvarmede boxere
De eneste gangene håndklær kan holde seg fuktige frem til neste gangs bruk er om jeg har fest med 15-20 gjester. Selv med to håndklær ved håndvasken kan de fort bli litt fuktige. Da hadde det kanskje vært greit med håndklevarmer.
Varme får vi i bøtter og spann fra gulvet. Fuktstyrt avtrekksvifte drar ut fukten slik at tørkeforholdene er optimale.
Vasker du ikke beina når du dusjer da ? :o
http://www.inr.se/no/produkter/handkletorkere/handkletorker/
Har du fe varmekabler i gulvet? Da skal ikke gulvet tildekkes av matter, klær, håndkler o.l
På badet vårt så tørker håndklærene uten håndkletørker så vi har ikke behovet. Men kunne kanskje sett poenget i entreen for tørking av våte/fuktige klær. Men det er i grunnen det samme der, om klær er våte/fuktige så tørker de bare ved å henge i entreen.
Så tja... ikke noen vits hos oss.
Ut av dusjen eller badstua og så går håndkleet rett i vaskekurven. Håndkle ved siden av servanten byttes minst daglig.
Jeg vil ha et rent håndkle etter at jeg har dusjet. At det har blitt tørket er noe helt annet enn at det er rent. Illum har noen ypperlige hengere for håndlær som er fine å se på og de er montert rundt der det er behov for å henge opp håndklær.
For min del ser jeg heller ikke hverken poeng ved eller bruk for å tørke et brukt håndkle for å benytte det igjen. Og siden det er godt og varmt på badet så har jeg heller ikke poeng for å varme håndklærne ytterligere. Da ville jeg i såfall heller laget et varmeskap.
Med en familie på to voksne og to skoleunger er det pinadø nok klesvask om en ikke skal begynne å oppføre seg som om man er på hotell.