6,175
14
3
Kappe avløp i gulv pga. konflikt med montering av baderomsplate på vegg?
895
0
Jeg skal montere BerryAlloc baderomsplater på veggen bak avløpet til toalettet. Avløpet er i gulvet og det nye gulvbelegget er trukket litt opp (ca. 2-3cm) langs rørert. Rørert stikker såpass mye opp at jeg må kappe det, men hvor mye kan jeg kappe? Det er ikke mulig å montere plata fra siden, da det både er siste plate på veggen og vann inn til toalett i tillegg til at avløpet i gulvet er så nær veggen at vinkelen til montere plata i den som sitter på veggen blir for liten.
Avløpet er like i nærheten av dusjen, derfor litt skeptisk til om jeg kan kappe i gulvbelegget og i så fall hvor mye. Hvor mye av røret er det behov for at stikker opp for montering av toalettet?
Avløpet er like i nærheten av dusjen, derfor litt skeptisk til om jeg kan kappe i gulvbelegget og i så fall hvor mye. Hvor mye av røret er det behov for at stikker opp for montering av toalettet?

ta et bilde som viser hvordan det ser ut nede i røret.
Tror kanskje det er lurt å kappe ned litt på stammen på stussen.
http://www.biltema.no/no/Bygg/Teip/Vulkteip/
Når du setter på doen og fyller vann i vannlåsen, vil det stå et visst damptrykk i røret. Tetter du ikke med en gummimuffe så vil luft komme ut av systemet.
Jeg regner med at membranet i toppen av muffa fra BT tetter rundt stussen på doen. Da må du sørge for at denne stussen også tetter mot avløpsrøret. 3 cm høres lite ut, men klarer du å få det noenlunde tett med gummiringen som følger med, kan du forsterke koblingen med nevnte vulkteip.
Gummiringen til BT ser litt annerledes ut enn de som er vanlige å putte ned i avløpet for å få tett forbindelse.
Her ser du en eksentrisk wc muffe fra megaflis, mulig du lettere ser hvordan den skal tette da : http://megaflis.no/eksentrisk-wc-muffe-o110mm-hvit-1814.html?nosto=nosto-page-product1
De brune ringene er fleksible gummitettinger som skal sørge for tetting oppover og nedover. Hvis ikke disse går noenlunde trangt blir det ikke nok tetting.