10,390
16
1
Lekasjestopper på oppvaskmaskin
308
Lofoten
0
Skal lekasjestopperen på oppvaskmaskinen stå en spesiell vei eller kan den bare legges på gulvet under skapet til oppvasbenken?.Hadde jeg krane med tilkobling for maskinen så ville jo koblingen pekt opp.Har ikke monteringsanvisningen for maskina.
Signatur
Hvilket merke/ modell?
By the way "google is your friend"
I ditt tilfelle har nok nivåføleren funnet vt at nivået er for høyt og startet utløpspumpen. Når denne har klart å ta unna vannet har dette gjort at vannsikringsventilen ikke har blitt aktivert.
Hvilken vannsikringsventil?
Der vi bodde før monterte jeg en helmekanisk vannstopper etter stengekranen i benken. Jeg tror den skulle stenge hvis det ble for stor trykkforskjell mellom inn- og utløp.
Det du kan ha montert er en slange som stenges ved brudd?
En magnet ventil er ikke intigrert i vaskemaskinslangen . Det er en seperat ventil som monteres på hovedrøret i kjøkkenbenken og som stopper vanntilførselen til hele kjøekkenet dersom det forekommer fukt på gulvet eller i kjøkkenskapet