#1731
 21     Aksdal     0
ligger rett oppi isolasjon , uten beskyttelse på kontaktflater i tilegg.

   #1733
 25,353     Akershus     0
Er det etasjeskille eller himling mot kaldloft?
Signatur
   #1734
 21     Aksdal     0
oppi etasje skille.  dette er bare noe av feilene som er funnet. huset er fullt av slike feil, fra sikkrings skap til spotter og stikkontakter osv osv. og elektrikker påstår han har gjort alt rett.
   #1735
 21,481     Enebolig     0

hei, hva synes dere om denne?, her er det borret hull i veggboks og Kontaktor og switch bare dyttet inn i vegg. bak stikkontakt på badet mitt, har flere plasser hvor lignende ting er utført av Elektrikker.  nytt hus.


Dette er ikke i henhold til foreskift og normer. Utstyr skal ha kapsling, og CT relé er beregnet for montasje på DIN skinne (sikringsskap)
   #1736
 785     Vestfold     0

oppi etasje skille.  dette er bare noe av feilene som er funnet. huset er fullt av slike feil, fra sikkrings skap til spotter og stikkontakter osv osv. og elektrikker påstår han har gjort alt rett.

Hvis elektrikker sier dette, så ring til nettleverandøren/ DLE og be om å få en elkontrol. Vis kontrollør alt du har funnet som ser dodgy ut, og be dem gå igjennom anlegget skikkelig da du føler det er utrygt samt at trikker sier det er helt i henhold. Bruk rapport fra DLE i reklamasjonssak mot trikker.
   #1737
 25,353     Akershus     0
Be først om full dokumentasjon, samsvarserklæring etc.

Hold oss orientert.
Signatur

   #1738
 1,519     Akershus     0
Har et overspenningsvern som jeg mistenker har løst ut etter tordenvær. Kan man måle om det er defekt? Synes jeg skimter rødt i alle tre luker, og sånn har det vært egentlig siden det var nytt for ett år siden. En kurs hadde indikasjon på jordfeil. Om kassettene skal byttes, koster dette mindre enn komplett enhet som ligger på ca 1000 kr? Ikke sett noen som fører sånt løst.

Skal legge ut forespørsel på en ny hybelkurs, hvilken kabel egner seg best av pfxp eller pfsp? Ligger 32mm rør i veggen.
   #1739
 21,481     Enebolig     0
Defekte moduler må byttes av elektriker. Hvilken produsent? Man kan skimte rødfarge på noen overspenningsvern, feks Hager.

Finn frem på produsentens hjemmeside, der finner man elnummer på reservemoduler.

Type nett? IT, TT eller TN? PFXP dersom man har IT nett og ikke har montert jordfeilbryter før "hybelkurs", ellers stilles det strenge krav til overgangsmotstand mot jord. I TT må man ha PFXP. I TN kan man benytte begge typer kabel.