21,472    27    5  

Hva er vanlig rabatt på kjøkken og hvitevarer?

 243     0
Vi nærmer oss slutten på tegning av kjøkken, og har 2 aktuelle leverandører (JKE og Drømmekjøkkenet), hvor JKE er favoritt så langt. Hva kan man normalt sett forvente i rabatt?
Drømmekjøkkenet kjører kampanje på 20% ut februar, men ser også at de alltid gir 20% med fordelskortet fra bolibyggelag (jeg er ikke medlem, men det sier meg at 20% alltid vil være oppnåelig ved pruting). Ønsker også aller helst å kjøpe hvitevarer fra kjøkkenleverandør, men ser at man her trenger minst 30% rabatt for å komme ned på normalt prisnivå...

Ville vært nyttig å høre andres erfaringer her!
Husk dette under oppussing: Lagre kvitteringer, bilder og avtaler i Boligmappa. Logg inn her

   #1
 5,416     Langhus     0
Det er jo ikke antall % som er viktig, men hva du betaler i forhold til hva du får.

Får du noe du liker er det i mitt hode greit å betale litt mer Smile
Signatur
   #2
 1,463     Harstad     1
For eksempel har vi fått tilbud fra Sigdal med 20% rabatt, men fortsatt dobbelt så dyrt som Ikea uten rabatt. :p
Signatur
   #4
 1,463     Harstad     0
Vi har i alle fall fått 20% uten å diskutere prisen engang, så det er nok mye å gå på enda.
Signatur
   #5
 1,459     Trondheim     1
Å se på kun rabatt blir håpløst. Se på hva du må betale.
Signatur
  (trådstarter)
   #6
 243     0
Vil selvsagt se på totalpris, men det er jo her snakk om å betale mye eller litt mindre for akkurat det samme. Man vil da ikke være dum heller Smile

Vet de har mye å gå på - er 20% noe alle leverandører gir?
   #7
 352     0
Vi var hos kvik. Fikk ikke inntrykk av at man fikk noe rabatt der. Kun dersom det var kampanjer på noe. F eks nå har de kampanje på aeg hvitevarer hvor man får 40% på villedene priser. Sammenligner man rabattprisen på nett så ser man at det ikke er mye å hente på det... men nender kanskje de har andre rabatter også.
Signatur

   #8
 14     0
Du får helt sikkert rabatt på en hvitevare pakke på elkjøp/expert/Lefdal osv. Så blir feil å sammenligne med utsalgsprisene de har. Tenk litt på hva du vil ha og spør litt rundt omkring.

Jeg kjøpte Sigdal kjøkken, men handlet hvitevarer et annet sted. Ikke noe problem det.
  (trådstarter)
   #9
 243     0
Sitter nå med to tilbud fra JKE, med og uten hvitevarer (hhv 196.000 og 240.000). På førstnevnte har jeg blitt gitt en rabatt lik 20% på selve kjøkkenet (de begrunner det med rabatt pga at jeg ikke benytter tilbud om fri montering, men sum blir ca 20%). På den med hvitevarene er det gitt større rabatter, men det blir fortsatt 10.000,- mer enn å kjøpe hvitevarene løst på Whiteaway.no.

Vi vil ende opp med én av disse - vil ikke betale 10.000,- mer uten noen spesiell grunn, så vil forsøke å få med montering der. Da vil det være OK.
   #10
 1,463     Harstad     1
10´000,- for å kunne gå til butikken og reklamere og ha tilgjengelig kundekontakt. Vet ikke om det er så ille. Det er jo bare 4,2% av totalsum (22,7% av hvitevaresum). Er uansett kjedelig å betale så mye når du ikke føler du får noe for pengene.

Er frakt inkludert når du regner 10´000,- spart via nettbutikk?
Signatur
  (trådstarter)
   #11
 243     0
Jepp, frakt er inkludert fra nettbutikk. JKE legger på 5000,- i frakt med hvitevarer, så opprinnelig pris fra dem for hvitevarer er faktisk 63.000,- mot 33.800,- på nett. Og det er ETTER at de allerede har gitt meg 25% pakkepris på hvitevarene. Og det er de eksakt samme modellene som er priset. Slikt gir meg en bismak i kjeften, når man ser hvilken avanse de priser inn. Ikke rart de da kan gi mer rabatt på pakken med hvitevarer.

Når det gjelder reklamasjon, så er min erfaring at man blir henvist til en lokal servicereparatør uansett, som bare trenger kvittering på varen. Så lenge butikken følger norsk forbrukslov ser jeg ingen forskjell i betingelsene.
   #12
 1,463     Harstad     0
Har du konfrontert JKE med at deres rabatterte priser er så mye høyere enn ordinær utsalgspris på nett? Tipper de har mye mer å gå på.
Signatur
  (trådstarter)
   #13
 243     0
Jepp, har vært åpen på det. Den rabatten de har gitt meg nå er visstnok det laveste de kan gå, hvor de er 10.000,- over. Så er litt opp til dem om de ønsker er salg på 240k eller 196k. Betaler gjerne mer dersom montering er inkludert, men ikke mer enn 240.
  (trådstarter)
   #14
 243     0
Da landet man på 245.000,- med hvitevarer og montering. Det har vært litt å gå på hele veien, og ser på linja med hvitevarer at de fortsatt har god inntjening her. Rabatten legges stort sett mot selve kjøkkenmodulene.

Er jo en fordel for egen del å få alt levert i samme smellen, fremfor å bestille og mellomlagre hvitevarer i en bod el.l. Montering endte på ca 9.000 ekstra, og det tror jeg det er verdt for å få det montert på én dag. Er selv i pappaperm i den perioden, så har andre ting jeg heller vil holde på med Smile
   #15
 1,463     Harstad     0
Så bra! Takk for at du la ut resultatet. Smile
Signatur
  (trådstarter)
   #16
 243     0
Ingen problem! Greit å vite hvilke erfaringer andre gjør seg - man ser jo at man kan bli rimelig "lurt" dersom man ikke krangler litt på pris. Føler selv at det ennå var en del å gå på, men likevel - dersom man får en løsning man virkelig liker og prisen er innafor hva man aksepterer, så er det vel greit! JKE var virkelig flinke og tegne, og hadde mange valg av gode løsninger.
   #17
 1,463     Harstad     1
Ja, i slike tilfeller betaler man jo for mer enn bare produktene. Man kjøper løsninger, tegninger og råd også. Smile
Signatur
   #20
 3,412     Akershus     0
Når man får noen prosent i rabatt blir jo beløpet man sparer større jo dyrere kjøkkenet er, så da lønner det seg jo selvsagt å kjøpe et så dyrt kjøkken som mulig! Wink
Signatur
  (trådstarter)
   #21
 243     0
Relativt pricey, ja. Kjøkkenet er u-formet, med 1.7+3.8+3 meter. Av det er det to høyskap, resten underskap med benkeplater i silestone. Har også vask i porselen og et armatur + såpedispender til nesten 10k, så drar fort på seg...! Hvitevarene er rimelig bra, merke AEG. Fikk tegnet lik løsning i Drømmekjøkkenet også, og dette ble noe rimeligere. Men da ikke med like gode hjørneløsninger og fronter.

Edit: skal ikke si at det monteres på 1 dag, bare jeg som gjetta:) men skrogene kommer ferdigmonterte, om ikke annet. Så er det et par stk som er vant med å montere skulle det vel gå radig. Benkeplate monteres i ettertid av leverandør.
  (trådstarter)
   #22
 243     0
Kan jo laste opp et bilde som referanse Smile Foruten en smal foring på overskapene helt til venstre blir det (forhåpentligvis) seende slik ut.

   #23
 137     0
vi fikk 28% rabatt på vårt strai-kjøkken fordi vi er medlemmer i sørlandets boligbyggelag.. Fikk noe rabatt på kjøleskapet, men husker ikke eksakt tall. Øvrige hvitevarer har vi handlet på tilbud på elkjøp. Smile
Selv med rabatten var dette kjøkkenet det dyreste vi kikket på, men det skal forhåpentligvis være i huset så lenge vi kokkelerer der, og da valgte vi å legge en del penger der.
   #25
 39     Skudeneshavn     1
Å se på kun rabatt blir håpløst. Se på hva du må betale.
Det er desverre blitt sånt av folk ser mere på hva de har fått i rabatt en sum tot. Men det verste er hvordan kjøkken blir fremvist i reklame nå. med **** "pris er kun skap med liten skrift" dette blir ofte 1/3 av summen.
Signatur
   #26
 6,009     Finnmark     0
Ser at uttrekkbar hjørneskap hos IKEA koster ca 2600 kr med fronter vi har valgt, tilsvarende Epoq koster minst 3999 kr....
........så var det rabatten da!
Epoq har hatt ulike kampanjer med 20-30%; har kjentfolk som har kjøpt Epoq mye pga dette.....

Kjøpte selv ny ventilator fra whiteaway, da var en ( spec,med lite støy)på kampanje pris til 1400 (+275 kr frakt,levert på døra)og ordinære pris over 3000 kroner......

Man kan hvertfall spare mye penger på å sjekke priser flere steder.....

Signatur
   #27
 279     0
rabatten har ingen betydning det er priset som gäller I slutänden o vad en får för pengarna Selma .no brukar ha bra pris o levererar allt inkl vitvaror
Signatur