6,282    14    0  

Reklamasjon på parkett fra Obs Bygg?

 11     0
Hei!
Vi har billig parkett i stua/kjøkkenet fra Obs Bygg. Dette er egentlig mattlakket eik, men noen bord har blitt veldig gule, så det ser helt forferdelig ut. De bordene som ligger nærmest vinduene er verst, men vi har persienner som vi tar ned når det er sol. Noen som vet hvordan vi gjør hvis vi skal reklamere, og hva vi eventuelt kan oppnå hvis vi reklamerer?
På forhånd takk Smile

   #1
 3,083     Gol     0
Det er som du sier et billig gulv. Hvor lenge har du hatt gulvet? Fins det noen garanti på dette hos obs? Hvilke leverandør er det?

Mye må du få på plass før du evt går til rekalmsajon Smile
Signatur
  (trådstarter)
   #2
 11     0
Vi har hatt parketten i 3 år. Hadde vi visst at den ble så stygg så raskt hadde vi ikke lagt den. Parketten er fra Amorim Nordic Flooring AS. Er det ikke 5 års reklamasjon i Norge uansett?
   #3
 499     Porsgrunn     0
Dette går vel under "et produkt som er ment å vare lengre enn to år" - derav 5 års reklamasjon... Men da må du kunne fremvise kvittering, og du må helt sikkert regne med litt diskusjon..
   #4
 3,412     Akershus     0
Både treverk og lakk påvirkes av lys, med bleking/gulning/falming som resultat. Skal man reklamere må man vise at dette har blitt vesentlig verre enn man kunne forvente.

Bilder hadde vært greit.

Min lokale Coop OBS Bygg har alltid vært veldig serviceorientert, så hvis folkene på din filial er like greie kan det godt hende at de ikke er så kjipe på å gi deg en ny pakke med parkettbord. Men hadde det vært hos meg ville det ha måttet være ganske ille for at jeg skulle plukke opp gulvet og skifte bordene som hadde farveforandringer. Treverk er naturmateriale, og disperfeksjoner er et tegn på at man har ekte vare.
Signatur
   #5
 3,083     Gol     0
Det er vel 5 års garanti, men problemet med panel,gulv etc er at man godkjenner produktet i det man kapper og legger det..
MEN så fins det leverandører som har egen garanti på produktene sine likevel. Slik som pergo. Hadde dette vert et gulv fra de så ville de ha kommet og skiftet ut fe stavene det gjelder slik at det hadde blitt fint igjen.. Hvordan obs gjør det kjenner jeg ikke til.
Signatur
   #6
 499     Porsgrunn     0
Det er vel 5 års garanti, men problemet med panel,gulv etc er at man godkjenner produktet i det man kapper og legger det..
MEN så fins det leverandører som har egen garanti på produktene sine likevel. Slik som pergo. Hadde dette vert et gulv fra de så ville de ha kommet og skiftet ut fe stavene det gjelder slik at det hadde blitt fint igjen.. Hvordan obs gjør det kjenner jeg ikke til.


Du godkjenner også TV'en der du står på Elkjøp og glaner....også ryker den helt uventa etter 2 år og 4 måneder, denne TV'en du så fint godkjente som et kvalitetsprodukt i butikken...så blir det en reklamasjonssak av dette, og de reparerer produktet eller erstatter det:)
   #7
 13     Sarpsborg     0
Ja, hva man godkjenner i det man kjøper ting har ingenting med reklamasjon etter 3 år å gjøre slik Joachim00 illustrerer. Jeg ville dokumentert ting med bilder i forskjellig lys og kvittering og gått til butikken og lagt frem dette.

   #8
 1     0
For å skifte ut de bordene det gjelder måtte vi ha tatt opp hele parketten, så det er ikke aktuelt. Vi tenker å legge nytt gulv heller, Pergo laminat. Men syns de bør opplyse om hvor raskt parketten vi har blir stygg til de som kjøper den. Se bildet.
Reklamasjon på parkett fra Obs Bygg? - image.jpg - HR1982
   #9
 38,292     Lillestrøm kommune     0
Det ser ut som glans forskjeller og dermed ulik grad av gulning? Ryker låsene har jeg lest at folk får reklamasjon her er spørsmålet om det finnes noen liten skrift noe sted (som garanti på takplater dekker gjennomrust mens lakken har flasset av 10år før)
   #10
 3,083     Gol     0
Skulle nesten tro det er lakk forskjell på bordene. Absolutt ikke pent Sad
Signatur
   #11
 11     0
For å skifte ut de bordene det gjelder måtte vi ha tatt opp hele parketten, så det er ikke aktuelt. Vi tenker å legge nytt gulv heller, Pergo laminat. Men syns de bør opplyse om hvor raskt parketten vi har blir stygg til de som kjøper den. Se bildet.


Her er det tydelig avvik i parketten. Dette er en produksjonsfeil med produktet og dermed kan du kreve reklamasjon hos butikken som solgte det, uavhengig av produsentens garanti.

Selgerne gjør et stort poeng utav at hele gulvet bør være av samme produksjon, og siden en så stor del av gulvet tilsynelatende har mangler så bør du kreve nytt gulv. Det er ikke sikkert at du kan kreve å få det lagt på nytt.

Hvis butikken er vanskelig, så bør du sende et skriftlig reklamasjonskrav.
   #12
 3,234     Vestfold     0
Her er jeg enig i produksjonsfeil, eller ulikheter i forskjellige partier. Feilen er ikke i et bestemt område, men er forskjell fra bord til bord.
   #13
 3,083     Gol     0
Ser nesten ut som noen bord er med klar lakk og noen er med hvitpiggmentert lakk...
Signatur
   #14
 1,574     Trondheim     0
Legger til grunn at du har lagt bordene fortløpende etterhvert som de kommer ut av pakka. Skal vilkåret for reklamasjon være tilstede, må du positivt bevise at det ikke var mulig å se forskjell på bordene ved legging.

Har du bilde fra (ferdig)legging og tilsvarende fra nå, burde Obs akseptere en reklamasjon uten noe spørsmål. Husk at det er jo kundene som er eierne av Coopen Smile

Lykke til
Signatur