19,950
22
2
Ikea Framtid OV9 med dampfunksjon
46
1
Sliter med å finne omtaler av Ikea Framtid OV9 stekeovn for innbygging med dampfunksjon. Noen som har erfaring med den:
http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/50156211
Er Ikea-varianten av dampovn bra?
http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/50156211
Er Ikea-varianten av dampovn bra?
Whirlpool har også en kombiovn, men denne ligner mindre på Ikea-varianten.
Det jeg derfor ønsker er å få innspill fra noen har brukt ovnen og kan gi oss en førstehåndsomtale.
Ta en sjekk og se om det er Electrolux. Ofte er det ytterst små endringer som gjøres på produktene. Dette kan gjøre at prisen dobles.
Godt fornøyd egentlig, litt plundrete å tømme vanntanken etter man har brukt dampfunksjonen, ellers spratt plutselig den ene knotten ut her en dag, men fikk skyvd den på plass igjen. Ellers er det litt svak "skrammel" i den, men det er mulig vi ikke satte den inn nøye nok.
Denne dampfunksjonen gjør underverker med min gjærbakst iallefall - men som sagt, kun en mnds erfaring
Men snakk med Benediktee for å få alt på det rene.
jeg er dritspent på tilbakemeldinger selv. det er en helt latterlig lav pris på en helt genial funksjon! tror det rett og slett bare bunner i at det er en ovn med dampfunksjon og ikke en ren dampovn
OV9 med dampfunksjon er i alle fall bestilt. Regner ikke med at jeg får kjørt noen test før til jul, men legger ut en vurdering da!
man setter en pose mel og resten av tilbehøret rett i ovnen, setter på pizza funksjonen, og venter en halvtime.... og så kan man ta ut den nydeligste hjemme laget pizzaen :)
regner med det er en funksjon som har undervarme kombinert med noe andre greier.... eller om man stiller inn vekta på pizzaen, og så slår den seg av etter ett vist antal minutter, hadde det på en micro en gang
Undervarme og varmluft samtidig. Skal gi sprø bunn uten å svi toppen.
Jeg lurer mer på om dampovn er bra - i det lange løp. Har en svigerinne som er kokk og hun mener dampovn i privat husholdning er nok så verdiløst. Av de jeg kjenner som har dampovn så er det få som bruker den etter at nyhetens interesse har dabbet av.
Lekehusbloggen min
Terassebyggebloggen
260m2 bta trehus etter TEK07, Thermia Optimum G2 8kw i serie med 200ltr OZO Super. 180m energihull. Roth vannbåren varme.
Aha, er det det det heter
Kokkens skepsis gikk på nytteverdien og faktisk bruk i private hjem. I storkjøkken og restauranter - ja, men neppe hjemme. Disse ovnene er ganske små og blir ofte stående ubrukt. Men jeg lar meg gjerne overbevise av noen som har en slik ovn hjemme og bruker den mye - også etter det første året.