9,968    25    0  

Boligdrømmerne: Ønsker tilbakemelding på kjøkkentegning

 56     troms     0
Før påske var vi å fikk tegnet et kjøkken. Det gikk ganske fort for seg på grunn av dårlig tid, men vi ble ganske fornøyd med det. Nå skal vi snart tilbake igjen for eventuelt forandringer, derfor håper jeg på innspill:)
F.eks bør kjøkkenskapene gå helt til enden av benkeplaten?

Boligdrømmerne: Ønsker tilbakemelding på kjøkkentegning - kjøkkenet3.jpg - Boligdrømmerne
Husk dette under oppussing: Lagre kvitteringer, bilder og avtaler i Boligmappa. Logg inn her

   #1
 96     Hell     0
Synes det ser bra ut jeg, ang skap helt ut må dere vurderer utifra om dere trenger plassen. Er litt fint med endel luft slik at man også ser veggen synes jeg
   #3
 93     Bergen     0
Jeg ville nok plassert ovnen i et høyskap ved siden av kjøleskapet. Og så ville jeg vurdert å fullstendig droppe overskap på den veggen med platetoppen. Eventuelt hatt horisontale skap, men vet ikke helt hvordan det blir i forhold til ventilatoren.

Ellers så ser det veldig bra ut, og likte godt benken din. Smile
   #4
 187     0
tror nok jeg ville hatt kjøleskapet nærmere ovnen og platetoppen. så slipper du å gå så mye.
   #6
 106     Ringsaker     0
hei! Likte kjøkkenet ditt  veeeeldig godt jeg også! har ett spm til deg jeg... (beklager at jeg stiller spm istedetfor å komme med innspill!  :-[ ) men vi skal til samtale ang kjøkken på mandag og vi har rimelig likt "rominndeling" men hvor stort er kjøkknet deres?

eneste jeg har å tilføye er at jeg er enig med at det veldig fint å ha litt åpent på veggene... (hvor mye overskal trenger du egentlig?? jeg har tenkt å ha mest mulig skuffer til oppbevaring av boller/fat etc... mye lettere å holde orden! og i den forbindelse... er det mulig for deg å ha skuffer under den benken din? ? Smile
  (trådstarter)
   #7
 56     troms     0

hei! Likte kjøkkenet ditt  veeeeldig godt jeg også! har ett spm til deg jeg... (beklager at jeg stiller spm istedetfor å komme med innspill!  :-[ ) men vi skal til samtale ang kjøkken på mandag og vi har rimelig likt "rominndeling" men hvor stort er kjøkknet deres?

eneste jeg har å tilføye er at jeg er enig med at det veldig fint å ha litt åpent på veggene... (hvor mye overskal trenger du egentlig?? jeg har tenkt å ha mest mulig skuffer til oppbevaring av boller/fat etc... mye lettere å holde orden! og i den forbindelse... er det mulig for deg å ha skuffer under den benken din? ? :)


Takk for det:) Det er bare å spørre.
Kjøkkenet vårt blir på 17.4 KVM.

Og dere har kanskje rett at det blir finest å ikke sette inn mer overskap. Tror det vil få rommet til å virke bra mye mindre. Og skuffer er allerede satt inn under benken ;D

   #8
 106     Ringsaker     0
ok! takk for svar! Smile jeg så det med hyllene etter at jeg hadde posta innlegget.... ops!

men sikkert lurt å tenke på om du trenger det! har dere bodplass til kaketiner,syltetøyglass og alt mulig annen d... man sparer andre steder? For hvis man har plass så bruker man det! Wink
   #10
 106     Ringsaker     0
det sal jeg prøve å få gjort...! er spent på hva de har å tilby! ?!  Wink
   #12
 93     Bergen     0
Synes det ble litt rotete med å mange forskjellige høyder. Tro jeg enten ville droppet sittebenken eller droppet barløsningen og laget halvøy i vanlig benkehøyde i stedet. Slik at det kun ble to forskjellige benkehøyder.

Ellers så er jeg ikke spesielt stor fan av å ha komfyren i hjørnet, men det er jo en smakssak.

Uansett, stort og deilig kjøkken du har!

Disse kommentarene var til kariapet, ikke til HI
   #13
 71     0
Hei! Så fint et kjøkken. Jeg likte godt benken dere har, og plasseringen av denne. Gir mulighet for å variere romløsning med tanke på mange på besøk etc. Fint med åpen plass på veggen. Her kan du ha hyller, bilder eller for eksempel tallerkenhylle. Du har også fin avlastningsplass ved siden av både vask, kjøleskap og komfyr. Velg skuffer istedet for underskap. Mye mer oversikt. Særlig i de store kolonialskuffene.

Lykke til med kjøkkenet! Smile
   #14
 106     Ringsaker     0

Synes det ble litt rotete med å mange forskjellige høyder. Tro jeg enten ville droppet sittebenken eller droppet barløsningen og laget halvøy i vanlig benkehøyde i stedet. Slik at det kun ble to forskjellige benkehøyder.

Ellers så er jeg ikke spesielt stor fan av å ha komfyren i hjørnet, men det er jo en smakssak.


syns selv det kan bli litt rotete med mange høyder, men ser ikke noen andre muligheter.... siden jeg VIL ha halvøy, og vinduene er for lave til å ha benk foran... har du ett annet forslag, så tas de i mot med takk!

ang komfyr i hjørnet så, tror jeg det blir for "trangt" hvis jeg skal ha den rett... for den må stå omtrent der den er tegnet inn... iallefall i mellom vinduet og veggen....

   #15
 71     0
Hei Kariapet:

Hva med å ha ovnen der vasken er plassert, og heller ha vasken foran det nærmeste vinduet eller litt på siden av det? Må si meg enig med de som mener det blir visuelt rotet med så mange forskjellige høyder. Benken foran det andre vinduet ville jeg ha droppet. Synes ikke dette er noe naturlig sittested. Hvis du lar halvøya stå for seg selv, så blir dette en kjempefin sone. Tror du får mer ut av kjøkkenet ditt på denne måten.

Lykke til! Smile
   #16
 106     Ringsaker     0

Vasken kan ikke flyttes.. rør er allerede lagt! :(
Ang. sittebenken, har jeg tenkt at det er ett flott sted å sitte, siden vi har fantastisk utsikt ut av det vinduet! ( ser for meg å sitte der om morgenen å drikke kaffe og kose meg... Wink)

hvis øya skal stå for seg selv, må den vel draes ganske langt bort fra vinduet hvis det skal være noe vits? evt. hvor langt bort? er redd det kan bli trangt inn til kjølerommet etc.?????!
   #18
 93     Bergen     0
Hvis ikke du vil fjerne benken så tror jeg at jeg ville lagt halvøyen lavere, på vanlig benkeplan, og droppet bardiskløsningen. Hvordan fungerer egentlig det skapet under det andre vinduet? Hvor åpner det?
   #20
 106     Ringsaker     0
tror øya er på samme høyde som de andre benkeplatene, det er bare det ene skapet og sittebenken som er på lavere høyde.... Og dette er p.g.a vinduene igjen!

skapet åpnes fra "baksiden".. mot skapene med stekeovnene! tenkte å bruke den til å lagre kjøkkenmaskina (som ikke blir brukt altfor ofte... ;)

ett alternaltiv er å bare ha ett vinkel kjøkken, og vanlig kjøkkenbord foran vinduene, men mister da veldig mye skuffe/skap plass...?!?

legger ved plantegningene!
   #23
 23     Bergen     0
Sengen roper, men, var det planlagt at vinduene der skulle være så lave da?

Eller har det vært en glipp?
   #24
 106     Ringsaker     0
Det var forsåvidt planlagt... dette p.g.a fasaden på framsiden av huset... tror det hadde sett rart ut med forskjellig høyde på vinduene...??
planen var egentlig,(når huset ble tegnet for over 1 år siden! ) at vi skulle ha vanlig kjøkkenbord! ?!  men etter å ha sett rundt på div. kjøkken og forskjellige løsninger så........?!

Dette kjøkknet har gitt meg mye hodebry! gleder meg til badet etc....  Shocked hi,hi!
   #25
 23     Bergen     0
Skjønner det har vært litt hodebry ja. Men jeg synest kjøkkenet er fint jeg, eneste høydeforskjellen jeg synes kan bli litt rar er barløsningen igjen, hadde den vært lik høyde på som skapet vedsiden av tror jeg kjøkkenet hadde sett knall ut.