11,984
16
0
Plassering av vask og komfyr i kjøkken.
78
0
Jeg lurer litt hvor hvor vi skal plassere vasken og komfyren. Har tegnet to alternativer. Føler nr. 2 er den mest praktiske, men føler kanskje vi får brukt mer av kjøkkenet ved nr 1. Hva mener dere? Det er jo stort kjøkken så føler kanskje nr. 2 er den beste i forhold til arbeidstrekanten. Den lille vasken jeg har tegnet inn på øye på nr. 1 skal være ca. der. Om dere mener alternavtiv 2, mener dere vi burde ha vask på øya da også?
Hva menere dere? Takk for innspill. P.S. Kjøkkenbordet er "oppenfor" øya;) en rute er 10 cm.
Hva menere dere? Takk for innspill. P.S. Kjøkkenbordet er "oppenfor" øya;) en rute er 10 cm.


Er litt usikker, men hvis bordet skal stå litt lenger "nordover" så tror jeg at jeg hadde gått for alternativ en. Da får du større sammenhengende arbeidsflate på benken din mellom vask og kjøleskap, det tror jeg du vil sette pris på.
Forakter få, men folk som pynter huset sitt med blinkende juletrelys bør få buksevann.
Lykke til!
Forakter få, men folk som pynter huset sitt med blinkende juletrelys bør få buksevann.
Forakter få, men folk som pynter huset sitt med blinkende juletrelys bør få buksevann.
Jeg liker å ha vask nær der det er naturlig å sette mat man tar ut av kjøleskapet når man skal lage seg noe rask kaldmat. Alltid behov for vann til enten å vaske hendene eller lage seg noe å drikke.
Når jeg lager varmmat er det mer omstendelig å da betyr det ikke noe om komfyren står litt lengre borte. Men å gå å tasse unødvendig frem og tilbake når man bare skal ha seg en brødblings er ikke aktuelt.
Derfor liker jeg også å ha benkplass rett på siden av kjøleskapet slik at jeg kan ta ut maten å sette den rett på benken uten å gå frem og tilbake til kjøleskapet for hver ting som skal ut. Dette har vel noe med at jeg alltid glemmer noe!
Lykke til!
På Twitter som @Veaplan
Veaplan, du skriver litt om forskjellige mål. Burde vi forandre på vask og komfyr i tegning 1? Har veldig lyst å ha vasken under vinduet slik den er nå(den blir nok 80 som du skriver) Komfyren må komme mellom de to andre vinduene pga av ventilatoren, det er jo selvfølgelig penest og plassere den midt i mellom vinduene. Men burde vi ta den nærmere vasken? Det blir jo en vask på øya? Denne har jeg tegnet litt liten, men kan absolutt gjør den litt strørre.
Når jeg braser på kjøkken så er min gange mellom de forskjellige hvitevarer hyppig og jeg har erfart at det holder med et par meter mellom hver av dem. Det skal være mest mulig praktisk og i ditt forslag nr. 1 er det laaangt mellom kok og kjøl. Og hva skal den øya brukes til ?
Vedlegger et forslag som jeg synes blir praktisk.
Hei!
Jada, dere kan nok godt stokke om på vask og komfyr. Forslag 2 har rikelig plass fra koketoppen til hjørnet, som gir mer enn nok arbeidsplass. Om du veldig gjerne vil ha vasken under vinduet blir det mindre enn de anbefalte 80cm, men estetikk er viktig det også
Jeg ville tenkt meg om to ganger før jeg plasserte oppvaskmaskinen i øya slik Dias har gjort pga. støy. Få den inn under benken mot veggen, med skapstammer på begge sider, ved siden av oppvaskvasken.
På Twitter som @Veaplan
Mener du alternativ 2 er best nå? Du skrev først 1?
Jeg føler kanskje alternativ 1 i forhold til matlaging(sett bort fra at kjøleskapet blir litt lenger borte) Men da vil jeg nok arbeide på øya, med vasken ved siden og det vil være skuffer og skap langs hele den lange siden av øya. Da kan jeg bare snu mer rundt til stekeovnen.
Men vet ikke, alt blir jo en vanesak til slutt selvsagt. Vi må uansett regner med å gå litt pga størrelsen på kjøkkenet, hehe.
Lykke til !
(Håper tegningen blir stor nok så det går an å lese hva som står...)
Lykke til !
Nei, det blir isåfall ikke så veldig mye overskap. Blir nok isåfall mellom vinduene med vasken(greit i forhold til oppvaskmaskin, om vi finner ut vi vil oppbevare glass og tallerkener av det vi bruker mest her, det får vi tenke litt på) i hjørnet kan vi jo også ha og mulig over kjøl og frys. Vi har tre meter under taket, men disse ville sikkert ikke blitt brukt så mye siden det blir såpass høyt. Vi må nok se litt utifra tegninger hva som egentlig blir finest. Vi får jo en god del oppbevaringsplass på skafferiet.