3,259    13    0  

Trenger sårt tips på rekkverk til trappen på hytta

 529     Bærum     0
Trenger sårt tips på rekkverk til trappen på hytta - _DSC9408.JPG - Hosse

Har kjøpt en ny trapp til hytta, uten rekke. Vi vil gjerne ha et rekke som er minimalistisk, tar minimalt med utsikt og er kjapt og enkelt å montere. Noen som har tips på løsninger man kan gjøre selv, eller har noen sett rekkverk løsninger vi kan kjøpe å ettermontere selv?

Signatur

  (trådstarter)
   #3
 529     Bærum     0
På bildet er den provisoriske trappen og rekket. Kun for å vise planløsningen.

Ja, har vært innom glass, men blir svinedyrt når allt må skreddersys. Glass og søyler samt ev topplist.
Signatur
  (trådstarter)
   #5
 529     Bærum     0
Hva med q-web fra q-rails? Veldig kult, luftig og fint. Flattstål som håndløper.

ok? Har du en URL? Selges de i Norge?
Signatur
   #6
 349     Drammen     0
Disse har det visst i Drammen ifølge Google..

Hva med hvitlakkert stål, noe ala det midlertidige rekkverket ditt? F.eks i 30mm firkantrør?

  (trådstarter)
   #8
 529     Bærum     0
Takk! Har mailet de om priser. Ser ut som dyre saker det der..
Signatur
   #9
 349     Drammen     0
Det kan hende at rustfritt/syrefast blir litt vel funkis sammen med resten av interiøret som er litt mere chic utifra bildet. Den hvitmalte midlertidige løsningen passer på et vis fint inn, så hadde det vært min ville jeg ha beholdt stilen, men lagd stolpene i 30 mm firkantrør, hatt 30 mm firkant som håndløper, og lagd de skrågående midt på stolpene med 16mm firkant (disse kan jo flyttes litt opp eller ned som man måtte ønske..). Deretter sprøytemalt det med skipsmaling som er både blank og sterk.
  (trådstarter)
   #11
 529     Bærum     0
@SinteMannen: Takk for interessant tips! Hvordan tenkte du at jeg kunne montere dette sammen? Jeg er ingen sveiser... Finnes det en annen lur måte?
Signatur
   #12
 349     Drammen     0
Thja,. Noe kan vel skrus sammen, men siden det er et rekkverk bør det jo sammenføyes så det holder.. Det går jo an å lage en skisse og ta med til et lokalt sveiseverksted.. Her i Drammen er det ihvertfall en smie/sveiseverksted som lager alt mulig slikt (Pedersen smie) men de hadde litt stive priser da jeg forhørte meg om å få lagd gjerde rundt hagen..


Om du vil kan jeg hjelpe deg med det her i garasjen(tm) i Drammen, men da må du male det selv :p
Du kan jo sende meg en SMS på telefonnummer førtienførtien åttito-tjue om du har trua.

Edit: Jeg vet om et annet firma som sikkert lager et sånt til deg her i Drammen, men jeg har personlig hatt en litt dårlig erfaring der med en jobb som ble en del dyrere underveis, selv om (jeg mener) vi hadde en tydelig avtale om prisen på forhånd. Jeg vil derfor ikke reklamere for de her, men jeg vil heller ikke henge ut noen. Send evt. en SMS eller PM om du vil vite hvilken butikk dette gjelder.
Siste redigering: Sunday, October 11, 2015 7:47:11 PM av SinteMannen
  (trådstarter)
   #13
 529     Bærum     0
@SinteMannen: Takk for svar!
Problemet er at hytten er i Sverige. På østkysten. Ca 54 mil fra meg i Bærum. Vanskelig å få til riktige mål også. Veldig takksam for forslaget uansett!
Signatur