28,116
35
1
Priser hos Maxbo, Byggern etc
98
0
Er det andre enn Byggmax som faktisk har prislisten sin tilgjengelig på nett, eller må man virkelig rundt å lete?
Men en kan fort ende opp med rabatter som og ordninger som gjør at byggmax ikke er best på pris. Men som sagt; da skal du være en kunde som handler en del..
ps. om du søker på sagbruk ol. så finner du en del lokale forhandlere på trelast, fortinsvis hvit trelast og ikke så mange som har trykkimprignert...
Byggmax er pr dags dato den eneste som offentlig opplyser om pris via nett. Noen har løsninger, men de er kun forbeholdt proff.
Hmm...
Jeg har proffrabatt på Monter men må likevel betale 50 % mer for terrassebord der enn på Byggmax.
Terrassebord er vel dårlig og sammenlignde med da.. Bedre og legge seg på 2'4, 2'6 og slike dim'er. Terraseplank er vel typisk produkt som brukes i kampanjer og for og få folk inn døren.
Jeg har proffrabatt selv på en lokal Byggern og sparer både tid og penger. For eks. så kan en kjøpe mye billig trelast på Obs!, men gud hvor stress det er og putte på vogn, få lapp, betale, putte av vogn og på bil...
En handler jo ikke i en matbutikk kun på bakgrunn av at dem har det billigeste brødet....
Er bare til og være konsekvent det! kjøp den varen der den er billigest! :-p
Og få seg en noelunde oversikt over hva som er rimlig og veil pris på trelast er ikke så vannskeligt.
Service, tidsforbruk, utvalg og ikke minst gensidig tilit mm. er ting som en ofte ikke får på de store supermarkedene men oss den lokale forhandler.
Jeg er forøvrig helt enig, vareprisen er en ting, men man må se på tidsforbruk og andre forhold som påvirker også.
Trelast på kløfta er greit lagt opp og det går kjapt med betaling. Det er mer eller mindre likt andre sjapper, men kanskje litt kjappere da trelast er det som går mest av. Jeg synes jo det er litt vittig at de har mer trelast enn mastodonten av en Maxbo på Kvam. (Mer som i større lager, ikke mer utvalg. Utvalg har jeg ikke sjekket)
Etter flere bomturer pga. tomt lager til de tre store, svindyre priser og nesten-lureri ved at kassabetjeningen ikke har peiling på at noe er på tilbud så velger jeg utelukkende Byggmax til trevirke. Da vet jeg hva de har inne og at de hyggelige svenskene som jobber der hjelper meg hvis jeg trenger noe.
http://thaugland.no
De fleste som selger har interne systemer, både for seg selv og proffer. Så det burde ikke være store jobben å få de ut på nett. Men det står nok mer på viljen og ønske om det enn hva som må til.
Så ikke skjær alle Maxbo-forretninger over en kam!
Hvis du skal i gang med oppussing eller husbygging, ta gjerne kontakt med meg for pristilbud på det du trenger.
jorgen.maxbo@gran-almenning.no
Som kapp i vanlig plank/reisverk?
De stakkars deltakerne skulle ikke rippe engang, bare dele opp lengdene. Fikk sikkert litt rabatt i anledningen da ;D
Dersom Maxbo har en strategi mot større kundemasse via sponsing av serien.....da burde de kanskje nektet bilder av slike deler av butikken....altså priser. Selv om det tydeligvis finnes noen svært få unntak der Maxbo kan konkurrere med naboen.
Stakkars de som skal trimme lektepakken sin.
Heldigvis så har jeg fått låne hånsdag gratis.
Bauhaus tok 40kr kapp i den svære platesaga si. Men det er jo forskjell på å kappe en 3 m lang plate osv, enn en plankebit.
For å få dette litt i perspektiv. Jula har en håndsag (riktig nok bare 400mm lang), men den skjærer helt kurrant til prisen, og har et ok håndtak. Den koster hele 15kr! Kolla!
Dog har vi sett at denne servicen har blitt noe utnyttet av kundene og derfor tar vi ett lite gebyr hvis en av våre ansatte må stå veldig lenge å kappe for kundene (type dele 50 panelbord i 2,40 lengder)
Hvis du skal i gang med oppussing eller husbygging, ta gjerne kontakt med meg for pristilbud på det du trenger.
jorgen.maxbo@gran-almenning.no
Slipper å stå i kø ved evt lånesag og lettere enn håndsag.
Og aldri f**n om jeg hadde betalt for å låne sag for et par kapp!
Hadde fort blitt boikott av den butikken hadde jeg sett det.
godkjent enova energirådgiver
- de har meget godt utvalg
- etter rabatter er prisene helt konkurransedyktige
- de ansatte er ikke helt nedsnødde - faktisk mulig å spørre og få et vettugt svar
- gode priser på hjemkjøring. 500 kroner for å få alt plukket, lastet og levert synest jeg er en grei deal
- de har både bordsag og kappsag tilgjengelig om man trenger det
- jeg bor ganske nærme
- de har det som stort sett tregs av butikkvarer og ikke i jallakvalitet
- en nettside som faktisk fungerer for å finne ting
STORE aberet for privatpersoner er at de ikke har åpent i helgene og stenger klokka 5, så om jeg skal dit så må jeg ta det før jobb.
Så lenge de opererer med opptil 2x prisen av hva Byggmax og Coop/Smartklubb tar for gjengse produkter har jeg mine tvil om de kan lykkes med dette.
Som regel så er Coop Bygg bare noen tiere billigere på varer, men som for Rema1000/Meny så er det sluttsummen som teller. Pro-tip er uansett å ringe disse selvbyggekonsultentene når du skal ha byggvarer for noen tusen for da sitter rabatter løst.
Det er vel bare positivt at Maxbo skal komme med en nettbutikk. Da får vi innsyn i priser (og vi får håpe lokal varebeholdning) og det blir enklere å velge hvilken butikk man skal handle i.
Maxbo første pris, Byggmax i parentes, 23x48 kr. 8,80 (4,49), 30x48 kr. 11,40 (5,45) 36x48 kr.13,70 (7,10), 48x48 kr. 16,60 (8,90) 48x98 kr. 16,90 (12,90), 48x68 kr. 24,90 (12,90) 36x148 kr. 35,50 (20,90), veggips 120x240 kr. 99,- (69,90), spongulvplate 22x62x240 kr. 159,- (129,-) Rupanel 18x120 kr.16,70 (8,90)
Det skiller kun noen få øre på at dette er dobbelt pris av Byggmax, noen få artikler har en del mindre enn 2x og noe trelast koster som du ser mer enn det dobbelte, det er mulig det er lokale varianter, men dette er hva jeg forholder meg til.
Derfor skriver jeg at Maxbo opererer med opptil 2x av prisene. Når det gjelder støpe og mureprodukter tror jeg faktisk de går over dette også.
Jeg har handlet trelast der, men enten har jeg fått et tilbud på forhånd eller det har vært impregnert material der butikkene kniver om prisene.
Bare så det er sagt - jeg forsvarer ikke de skyhøye prisene på Maxbo, tvert i mot. Men jeg har ikke lagt merke til at Maxbo tar 2x av det Coop Bygg gjør (Coop i Lillestrøm har ikke trelast så der aner jeg ikke). Trelastkjøp som er såpass lite at jeg ikke gidder å ringe for å få tilbud handler jeg konsekvent på Byggmax.
ellers så blir det billigere hos trevareforhandlerene,selv med ansattrabbatt
Er det fortsatt coop obs bygg og byggmax som er de billigste?
Vet at obs har prisløfte nå, så hvis du finner en billigere vare et annet sted så får du det til den prisen + en fin 15% rabatt.
Skal snart bestille varer til en hel garasje, og skal gå rundt og spørre om pris..tror dere det er mulig å forhandle seg frem til en slags pakkerabatt hos byggmax også?
De kan gi store rabatter når mengden blir stor nok.
Coop Obs og Byggmax gir ikke kvantarabatt her i distriktet...