3,465    5    0  

Dyttestrimmel - kjøpe ferdig eller "lage selv"?

 8,022     Bærum     0
Hva gjør folk? Kjøper ferdige pakker med dyttestrimmel, eller skjærer til strimler av 50mm plater f.eks.

Et raskt regnestykke viser at prisen pr volumenhet isolasjon er sykt mye dyrere for ferdige ruller med strimmel.....

   #2
 739     0
Skjærer opp rester eventuelt fra hele plater. strimmel er vel mer om du bare skal skifte vinduer. og ikke har bruk for annen isolasjon.
   #3
 4,452     Vestlandet     0
Kjøper strimmel når jeg isolerer mellom karm og foring. Enkelt, greit og mye rensligere enn å kutte opp en haug av biter. På døra limte jeg dyttestriper på karmen før jeg presset fóringene inn i sporet, da var det kjapt gjort. Smile kanskje ikke helt etter boka å legge isolasjonen på langs med åpningen, men var nøye med vindsperra på utsiden Smile
Signatur
   #4
 1,076     1484     0
man får nok et HELT annet resultat med dyttestriper.
Denne er langsgående, slik at man kan brette den i en U, forpå det som stikker ut nok en gang kan bøyes i en U. Da blir hele glavaen stående som en " pakning " i åpningen som skal strimles.

Det får man aldri til med masse små / egentilkuttede biter...
Signatur
  (trådstarter)
   #5
 8,022     Bærum     0
Enig i at små biter til overs kanskje ikke blir det samme. Men om en tar og skjærer til 6cm brede striper fra glava rull 50mm f.eks, og så "kløyver" stripen - så har man laftestrimler. Til en brøkdel av prisen. Litt jobb er det dog.