4,760
21
2
Kompressor dykkert og- krampepistol
12
0
Hei.
Jeg har kjøpt hus som må renoveres og må da gå til innkjøp av kompressor, dykkertpistol og krampepistol. Har ingen erfaringer..
Jeg tror jeg vil ha en stillegående kompressor, og har derfor sett på MFT Kompressor 1,0 Hk 750/OF. (http://www.verktøy.no/luftverktoy/kompressor/mft-kompressor-1-0-hk-750-of Kan denne anbefales?
Vil Makita AF505 Dykkertpistol 1,2MM være bra nok? Hvis ikke hva kan anbefales? http://www.verktøy.no/luftverktoy/spikerpistoler/dykkertpistol/makita-af505-dykkertpistol-1-2mm
Har ikke sett på krampepistol, så anbefal gjerne en billig en?
Mva Cato
Moderator: fjernet oveflødig parentes i lenke.
Jeg har kjøpt hus som må renoveres og må da gå til innkjøp av kompressor, dykkertpistol og krampepistol. Har ingen erfaringer..
Jeg tror jeg vil ha en stillegående kompressor, og har derfor sett på MFT Kompressor 1,0 Hk 750/OF. (http://www.verktøy.no/luftverktoy/kompressor/mft-kompressor-1-0-hk-750-of Kan denne anbefales?
Vil Makita AF505 Dykkertpistol 1,2MM være bra nok? Hvis ikke hva kan anbefales? http://www.verktøy.no/luftverktoy/spikerpistoler/dykkertpistol/makita-af505-dykkertpistol-1-2mm
Har ikke sett på krampepistol, så anbefal gjerne en billig en?
Mva Cato
Moderator: fjernet oveflødig parentes i lenke.
For panel bør man opp en spikerstørrelse.
Kjøpte meg nettopp en sånn NIKO krampepistol på obs bygg - så de selger dem fortsatt
- Baderomsbloggen min
....
...
...
Som viking77 sier virket ikke lenken til kompressoren, jeg har fikset det nå. Det var en parentes på slutten som ikke skulle være der.
Jeg har ikke så mye peiling på kompressorer, men det ser ut som en hendig liten sak som skulle holde veldig godt til bruk med dykkert- og krampepistol. Den har litt liten tank, så den kommer til å gå ganske ofte. Men det lave lydnivået gjør det ikke så problematisk. Jeg har en liten Stanley-kompressor med 6 liter tank og 97 db. Den går "hele tiden" og bråker ganske godt. Det er litt slitsomt. Sammenliknet med min tror jeg nesten ikke man vil høre MFTen når den går.
http://www.jula.no/catalog/verktoy-og-maskiner/trykkluft/kompressorer-og-tilbehor/kompressorer/kompressor-200081/
Hva tenker dere om denne slangen på trommel 30m:
http://www.verktøy.no/luftverktoy/tilbehor/trykkluftslange-pa-trommel-trykkluftslange-pa-trommel-30m
Eller bør jeg gå for en som ikke er så lang, og heller drasse med meg kompressoren? Den veier 25kg så ikke noe problem det.
Har ikke så store forutsetninger for å vurdere slangen som sådan, men når man først tenker å bruke en god høvding på slange er det viktig å sjekke at det er en slange som er litt hardfør. Eksempelvis at den tåler lave temperaturer uten å bli stiv som en stokk.
Sånn ellers går du nok fra en ordentlig kvalitetetskompressor til Kinavare med dette byttet, men det trenger ikke spille noe stor rolle i praksis.
Slangene ifm snekring/oppussing lever et hardt liv, man tråkker på dem med spiker, slipper spikerpistol/dykkert oppå dem på gulvet, pluss annet rask rundt på gulvet så de får raskt et hull. Da er det greit å kjøpe nye kortere slanger, enn å starte på skjøt/ny laaaaang slange.
Har du et forslag til kompressor? De eneste jeg har funnet som er stillegående er med liten tank..
Jeg bruker en liten tass selv, den er nok 17 år gammel nå og ikke den stilleste lengre, men den jeg har er på 10l tank eller noe. Skyter noen dykkert/kramper før den starter, og pga gamle koblinger så lekker de ut mere luft fra koblingene mine enn det jeg bruker når jeg skyter. Har Makita dykkert (18g) og krampe verktøy..
Baderomsplater og panelplater bør skrus eller festes med kramper. Dykkert har for lite hode til å gi tilstrekkelig hold.
Den er ikke den kraftigste og heller ikke den med størst tank på markedet. Til mindre jobber som dykkert og kramper, er den en kjekk lettvekter.
https://www.youtube.com/watch?v=yP1WgurJzEc
Hadde først bestemt meg for å kjøpe dykkertpistol på batteri, men har nå ombestemt meg.
Kan noen anbefale en kompressor som kan brukes til spiker/dykkert og klampepistol? Ønsker å ha mulighet til å ha litt lengde på slangen og lavt støynivå. Etter å ha lest litt her ser jeg at fler anbefaler 10 bar og litt størrelse på tanken for å slippe at den starter opp for ofte. Noe annet jeg bør tenke på.
Kan legge litt penger i den, men helt ikke over 5000kr
Takker på forhånd
Støynivå er også noe å tenke på. Ikke så lett å finne noe til denne prisen, hvis du er ute etter kvalitet.
Vurder nå ECU 6/21S oljefri kompressor med 10 bar tank på 2 x 3 liter og 2 hK. Satser på å kombinere dette med en lang slange så jeg eventuelt kan plassere kompressoren i et annet rom. Noen som har erfaring med denne kompressoren?
Denne ligger vel på rundt 4000,- til 5000,-
Andreas
Fant enda et godt tilbud på www.finn.no dette er paslode proline 248
http://m.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=69403077&q=Kompressor&search_type=SEARCH_ID_BAP_ALL&ref=fas
http://media.byggtjeneste.no/media/dokument/237842
Var innpå å kjøpe en, men frakt til sunnmøre kommer nesten på det samme som kompressoren