8,354    21    1  

Raaco fra Clas O. Gjenbruk, ombruk?

 260     Orkdal     0
Prøver igjen.
Jeg har altså en slik Raaco verktøytavle fra Clas Ohlson.
Greit nok fornøyd, men litt kold industridesign, matcher ikke øynene mine helt....

Så:

a) Hvilke ANDRE verktøytavleprodusenters verktøypanel passer disse Raaco krokene til.

Cool Hvilke Andre kroker passer på Raaco tavla?


Bildet viser den lille kroken min, med litt utstyr for å fikse småtteri i den daglige dont.
Raaco fra Clas O. Gjenbruk, ombruk? - panel.jpg - Dryasanne
Signatur

   #1
 1,216     Norge     0
Flott orden! Ikkje alle som har duk på verkstedbenken!!?!! Smile Smile
Signatur
  (trådstarter)
   #3
 260     Orkdal     0
Det som ikke fikk plass var tvingene. De ligger i en haug ved siden. 
Signatur
   #4
 797     Nes, Akershus     0
Jeg skrev vel om dette i en annen tråd, var ikke det svaret godt nok?  ;)

Neida, men iallfall, om du tar mål av hullavstand, og googler, burde du finne andre tavler/kroker som kan passe. De aller, aller fleste oppgir hullavstand og hullstørrelse.
Signatur
  (trådstarter)
   #5
 260     Orkdal     0
Skjønte ikke den dumme meg, beklager så meget.
Signatur
   #6
 797     Nes, Akershus     0
Jøssda, ingenting å beklage...

En tanke til, om du tar mål av hullmønsteret, og legger opp her, så kan vel eventuelt andre her (om de gidder) komme med tilbakemelding på om de har noe som passer, og hva det isåfall er?
Signatur

  (trådstarter)
   #8
 260     Orkdal     0
.......... og det har vi det  :-[

Tools. Der handler dere disse Gigant. Det var derfor jeg ga opp første tråd du nevnte det.

Jeg var inn hos Tools her på grønnøra, Orkanger. Trivelige og hjelpsomme folk. Men, jeg var helt klart uønsket som kunde. De betjente kun proffer.

Dumme amatører som meg henviste de til samvirkelagets Black and Decker avdeling :-)
Signatur
   #9
 797     Nes, Akershus     0
Så flott, jeg var redd for det. Det er dessverre ikke alle "proff"butikker som ønsker seg god omtale i nærområdet.

Netthandel? Som sagt, Ojega har disse settene, og der har jeg handlet privat.

PS, det kan virke som at Raaco og Gigant har samme hullmønster. Så de går altså om hverandre 100%.
Signatur
  (trådstarter)
   #10
 260     Orkdal     0
---- handlet du privat hos Ojega ???

Hvordan fikk du til det ?

Det var jo noe av det første jeg gjorde, men fikk kjapp beskjed, vi selger bare til registrerte firma og undervisningsinstitusjoner.

Så da ble det ikke Ojega. Jeg gikk derfor videre til AJ produkter. De ville egentlig ikke ha meg heller, men mot forskudd kunne jeg få kjøpt. Men frakta ble noe vanvittig høy, det ble slutten på visa med AJprodukter.

Derfor endte jeg opp hos Clas. 130,- for å få sendt meg raaco greiene. 49,- som brev for å få sendt seg nye kroker. Hos Ajprodukter var det 300.- eks mva for tavle, å supplere noen få ekstre kroker ville bli minimum 240.-  i frakt.

Nei, jeg er havnet på gærn trade. Tror jeg begynner å hekle igjen, da blir alt så meget enklere, eBay frakta fra London er jo bare 2 quid for et sett med korssting Smile
Signatur
   #11
 797     Nes, Akershus     0
Auda?
Da har de også lagt om policyen. Møkkaopplegg, jeg får ganske flass av sånt selv. Det er ikke rart netthandel og utenlandske butikker tar over, om jeg skal få si hva jeg mener.

Nå fikk ikke jeg best i geografi, men jeg ser det er en Tools-butikk i Trondheim som ikke har "Pro" i navnet. Det er kanskje for langt unna? Går an å ringe og høre med dem?
Signatur
   #12
 5,746     0
Her i Bergen er iallefall Tools glade for privatkunder.
20% rabatt får eg på alt av oppheng og, men likevel fyk tusenlappane....
Eg har tilsaman 8 m med opphengsplater i verkstaden, så det er blitt ein del krokar.
  (trådstarter)
   #13
 260     Orkdal     0
Orkanger. 7300 Orkanger. Her siver hestlukta over vannene så det svir i auan. Og det lukter grissjit hele mai. Kornåkre overalt og potet  Man bor på landet, sidrompa tregt uforanderlig jantelov styrt bondeland.

7300 Orkanger ble by idag.  BY!!!  Helt utrolig ;(

Tools på Grønnøra. Et mekka. Hadde de hatt samme prisprofil som verktøy.no hadde jeg vært meget lykkeligere  Men nei.  Det blir Coop Bygg Extra på Laksøra på meg. Ikke noe galt om de et realt byggvarehus med greit utvalg. Men det er da det eneste i byen Orkanger.

Trondheim ER mekka. Dit er det et par hundre kroner i transport og kost for meg. To timer kjøring t/r, karbis og svart kaffi.

Byggvarehusene i Nidaros, det starter vel med de enorme på Tiller, Coop sitt. Nabohuset er Clas. Litt lenger lenger nedi gata på Tiller er Biltema. Med Byggmax rett over gata. Kjører jeg ned og over Nidelva kommer jeg til Tromas, verdenes beste maskinforretning på norsk som selger Makita. I Fossegrenda har vi jo da ......

Jeg har vel ingen unnskyldning. Og folk strømmmer da også til den ekte byen fire mil unna. Idet minste for polet på Tiller. Fullvare pol. Byen Orkanger har pol ja, men svært begrenset, ting som italiensk sherry er fullstendig umulig å få tak, Tiller har den jo selvfølgelig.

Tools? Vel, da er vi på nordsida av byen Trondheim, ved den første Biltema. Tunga. Ligger intil E6. Veldig enkelt å kjøre dit ja. Men da har jeg jo passert de fleste varehusen og byggvarehusene. Problemer er også Ikea. Ikea er " rett over gata  for tools. Den deilige kafeterian i Ikea blir for fristende når jeg er kommet så langt, slipper karbisn, kan kjøpe meg en deilig falafel istedet.
Signatur
   #14
 797     Nes, Akershus     0
;D ;D ;D ;D :-X
Signatur
  (trådstarter)
   #15
 260     Orkdal     0
Nidaros, Trondheim.

Jeg startet nesten med å beskrive vandreturen fra residensen til Remas ypperste prest, hr Colonialmaioren.

Det ble for meget. Jeg snur på flisa. Ethvert byggvarehus og relaterte i Norge er på flystripa bortover. Først det store til Coop, med hyggelige priser for hvermansens. Naboen er et enormt trelast utsalg (XL-bygg G Strøm). Så går det slag i slag bortover.

Det hele ender nederst i flystripa på Lade med et stort nytt varehus. Et megadigert senter. Dit skulle jeg vært. Gratis parking og gode greier. Ikea er bare et kort steinkast unna. Det store røde til Jula .....
Signatur
   #16
 5,746     0

Men, jeg var helt klart uønsket som kunde. De betjente kun proffer.

Dumme amatører som meg henviste de til samvirkelagets Black and Decker avdeling :-)


Framstår du som proff får du kjøpe tilnærma kor som helst.
Sende skriftelig forespørsel med artikkelnummer etc. så er det sjelden noko problem.
Det proffbutikkane redde for er mykje tidsbruk på små salg.
  (trådstarter)
   #17
 260     Orkdal     0

[/quote]

Framstår du som proff får du kjøpe tilnærma kor som helst.
Sende skriftelig forespørsel med artikkelnummer etc. så er det sjelden noko problem.
Det proffbutikkane redde for er mykje tidsbruk på små salg.
[/quote]

Sikker?

Hva skjer i en tools butikk, feks. her på Grønnøra, nå de spørr om hvilket firma skal fakturaen sendes til?

Er reddd at da bli det vanskelig å være lille meg ;(
Signatur
   #18
 5,746     0
Eg synes du gjør deg mindre enn du er nå, du er ein kunde og bør bli behandla som det.

Har du først fått eit tilbud pr. epost, er vel ingen butikker som vil nekte deg å betale kontant med kort? Da har dei forplikta seg med tilbudet dei har sendt.
Eg har iallefall aldri opplev det, og eg handler i mange grossist og proffbutikker, sjølv hos Brødrene Dahl fekk ein kjøpe som privatkunde på -90 tallet om ein spurde på rette måten, eg sparte kr. 8000,- kun på et kjøp der. (min måte å spørre på var å ringe rett til salgssjefen, og når han sa ok, var det ok..)
   #19
 797     Nes, Akershus     0
Da sier du at nei, jeg har ikkeno firma, men dere har da et kasseapparat? Du ryker kanskje på å betale veiledende-pris, med mindre de har litt vett i nøtta og skjærer av de vanlige 15%.

Det er mange småfirmaer og enkeltmannsforetak som ikke tar seg bryet med å skaffe seg kreditt og kontoer i hytt og pine, og de får kjøpe de også. De bare betaler kontant, og ferdig med det.
Farsgubben foreksempel, har drevet en passe stor bedrift i mange år, men han bare durer på, later som det regner, og ber om å betale "kontant med vanlig rabatt".

Om du kommer på et tidspunkt på dagen hvor det er lite trafikk i butikken bør det iallfall ordne seg.
At de tror det går så mye tid er bare uvitenhet og gjengs feiloppfatning i mange butikker.
Hva tar mest tid/koster mest? Å trykke litt på kassa, og ferdig? Eller registrere kjøpet, sende ut faktura, følge opp faktura/konto etc.?
Selvsagt med mindre de faktisk ikke har kontanter i butikken, men det har ennå ikke hendt meg. Tilogmed bedrifter uten butikk, som bare har ekspedisjonsdisk har kontant-kasse.

Har de spesifikt sagt at "nei, du får ikke handle her for du har ikke bedrift/konto"? Eller bare oppfattet du det sånn?
Signatur
   #20
 5,746     1
Alle har nok ikkje kontantkasse, men alle eg har vore innom har iallefall bankterminal.
Enkelt og grett, de kjører ut ein faktura som de står betalt på til ein kunde som heiter kontantkunde.
   #21
 1,266     Aust-Agder     0

Trondheim ER mekka. Dit er det et par hundre kroner i transport og kost for meg. To timer kjøring t/r, karbis og svart kaffi.


Snakk om off-topic og usannsynlig herlig skrevet på samme tid. Bravo! Smile
Signatur