333    6    2  

Beskytte v-i-vannrør

 95     Hordaland     0
Har fått rehabilitert huset og rørlegger har lagt om vannet til rør i rør. Han har lagt to rør i en "slisse" fra inntaket/vv frem til koblingsboksen. Nå skal eg fikse rommet med de nevnte rørene i og synes det er litt jalla å bare skjule disse bak en taklist. Det blir feks krise om en evt fremtidig eier spikrer på plass lista som eg limer fast. Noen tanker om hva eg bør gjøre? 
Beskytte v-i-vannrør - IMG_20161220_181303.jpg - olabri

  (trådstarter)
   #2
 95     Hordaland     1
Godt poeng. Har hørt noen snakke om spikeravisere, men kan ikkje finne noe slikt. Får ta en rød sprittusj og skrive advarsel på , så går det nok bra Smile
   #3
 38,308     Lillestrøm kommune     0
Nå er jeg ikke sikker på at rør er lagt iht instruksjon om lengeutvidelse...

Her hos meg dukket det opp masse advarsler bak fotlist på vegg mot vaskerom, det går en skog av rør opp til badet over.
   #4
 1,463     Harstad     0
Håper det er godt isolert mot yttervegg her? Typisk frysepunkt rett over grunnmur.
Signatur
   #6
 21     0
Det blir like stor krise om rørene ligger (et annetd sted) i veggen og fremtidig eier skrur noe opp på veggen og punkterer røret. La det være og dokumenter hvor rørene ligger er mitt tips.

Godt poeng. Har hørt noen snakke om spikeravisere, men kan ikkje finne noe slikt. Får ta en rød sprittusj og skrive advarsel på , så går det nok bra Smile

Enig med begge.
Her en link til spikeravviser, men å dokumentere med bilder/tegning hvor rørene ligger er en god løsning.
Signatur