900
8
0
Kan det komme vond lukt fra innebygd sisterne?
7
0

I tillegg-det er trekk-kjenner luft blåse- der. Skal det det? Tenker at det kanskje bidrar til lukta🤔Bor i blokk.
Veldig lyst å hele klor i den sisterna for å se om det tar lukta (funker ikke i doskåla), men må nesten vite om det er trygt😅 (bildene ble dårlige,ser jeg. Men stussa litt på det røret som stikker opp. Mulig det er der lukta og lufta kom fra?

Ozon kunne kanskje prøve å desinfisere noe men må være forsiktig når det lekker luft i en blokk vet en ikke hvor den havner og ozon er skadelig for mennesker i tillegg etser ozon gummi etc så en måtte ikke holdt på for mye pga pakninger etc her.
I verste fall må en åpne veggen foran sisternen for å komme til å rense / reparere.
Men forstår ikke helt-for det er jo en slags plastbeholder inni der? Synes ikke på bilde,men der det røret stikker opp fra mener jeg det var plastbeholder rundt. Ganske full av vann,men om jeg hadde helt en dl klor oppi tror jeg ikke det hadde skvulpet over?
Jeg kan jo ingenting om dette-bare så gira på å bli kvitt lukta😱😂Men skal ikke lage lekkasje.
Det lureste er kanskje å tilkalle en rørlegger? Som kan bruke kamera,finne ut av den trekken? Den er såpass merkabar at jeg kjenner den foran nedspylingsknappen. Så om ikke det er «normalt kan det godt være der problemet ligger og ikke den skitne sisterna.
Fargen og partiklene er helt vanlig i alle cisterner. Har du borrevann, kan det oppstå hurtigere. uansett kan denne rengjøres med vanlig såpe og vaskebørste.
Kan prøve å legge med bedre bilde. (Synes for øvrig lukta bedres litt etter hver gang jeg tar av spyleknapp/plate?!🤔)
Alt i orden der. Den plastikk plata kan vanligvis tas ut for enklere tilgang. Bare å vaske i vei.
Er det noe jeg må passe på å IKKE gjøre?😂Dersom jeg søler vanndråper ut av den plastbeholderen/sisterna feks?