191
7
0
Nytt hovedrør inn
131
årnes
0
Har et gammelt hus hvor hovedvannledningen er så rusten og tett at jeg har dårlig vanntrykk, vannet smaker rust og jeg frykter hele røret en dag vil ryke. Dette er et hus som ikke har kjeller så hvordan får jeg inn nytt rør da? må jeg bryte opp gulvet ellerhvordan gjør rørleggere det?
Tenkte kontakte et lokalt firma for jobben men vil gjerne vite litt om hva som må gjøres, ca priser osv først. Må gulvet opp blir ting fort dyrt det også
Tenkte kontakte et lokalt firma for jobben men vil gjerne vite litt om hva som må gjøres, ca priser osv først. Må gulvet opp blir ting fort dyrt det også

Er du påkoblet i asfaltert kommunal vei ? Hvor lang er ledningen ?
Du får også kostnader fra grunnmur til tilkobling. Her kan det ha skjedd tomteendringer siden røret ble lagt. Ikke gitt at samme rørtrassé er optimal i dag. Videre, om du likevel graver bør også avløp sjekkes for ev utskifting.
Ev kan en vurdere å bytte frem til grunnmur og utsette arbeider under kjellergulv. Det er avhengig av hva for inntrykk en får av tilstanden.
Som andre er inne på, bør avløpet sjekkes også. Ring et par lokale firmaer for å få prisoverslag.
Hvis du har en antatt pris i hodet, kan du lett gange den med to eller tre.