2,007
9
1
Planløsning på lite bad
7
1
Vi holder på å lage et lite bad.
Vi ønsker å få inn et skap slik at vi har mulighet for oppbevaring av håndklær o.l.
Det jeg lurer på er om vi kan få plass til et høyskap i hjørnet ved dusjen, noe a'la dette http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/50218964/
Det er et leddet dusjdørne http://www.sanipro.no/victoria/
spørsmålet er rett og slett; hvis vi setter inn høyskapet, er det plass nok til å komme seg inn og ut av dusjen?
Vi ønsker å få inn et skap slik at vi har mulighet for oppbevaring av håndklær o.l.
Det jeg lurer på er om vi kan få plass til et høyskap i hjørnet ved dusjen, noe a'la dette http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/50218964/
Det er et leddet dusjdørne http://www.sanipro.no/victoria/
spørsmålet er rett og slett; hvis vi setter inn høyskapet, er det plass nok til å komme seg inn og ut av dusjen?
Tror noe slikt vil gi mindre klaustrofobisk følelse på badet:
http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/30253067/
God ide med åpen hylle, men skulle så gjerne hatt mulighet til skjule noe bak en dør også. Skapet fra IKEA har speildør slik at det kan gi litt romfølelse, men kanskje blir det klaustrofobisk likevel..
Takk for tips.
Der har vi en slik åpen hylle linket til tidligere i hjørnet mellom kabinett og servant.
Fungerer greit!
Vi har nettopp fått pusset opp et bad av noenlunde lik størrelse/fasong med rette hev/senk-dører, og der valgte vi en 50 cm smal vask, avrundet og smalere i fronten, for å kunne åpne dusjdøra nærmest vasken litt utover. Samme ting bør man være obs på om man plasserer et skap i nedre høyre hjørne? Får man opp dusjdøra langt nok til å gå inn og ut på passe komfortabel måte? Så lenge man er rimelig slank og førlig går det bra, hvis man ikke velger for stort skap, baderomsskap er jo ofte ikke så dype.
Velger man derimot kabinett eller et hjørne med fast karm og skyvedører som ikke slår utover får man dårligere romfølelse når dusjen ikke er i bruk, men allikevel mer plass som er lett å utnytte uten at den kommer i veien for dører som skal åpnes.
Pass bare på at dusjtermostaten blir plassert slik at en klarer å legge hele (faktisk halve!) glasset lags veggen, og at det ikke kolliderer mde dusj stang og termostat(/blandebatteri).
Skapet blir dermed videre bare smak og behag. Med speil burde det gå bra uten at det blir for mye... Men her blir smaken som baken.
Det får man også til dersom man bretter dørene inn mot veggen. (Pass på å plassere blandebatteriet, som roebba skriver!)
56 cm kan man sammenligne med mange baderomsdører som bare har 62 cm åpning.
Det dusjhjørnet kan kombinere dørbredder også, så dere kan gå opp i 90 på den døra som går langs vasken. Da kan døra brettes foran en vask på ca 45 cm dybde (større utvalg) - og Pythagoras gir deg 60 cm å gå inn i dusjen på. Og det er fortsatt plass til et høyskap på de 50 cm som blir igjen.
Ojsann, heve-senkedør som også er foldedør? Det så lurt ut. Hvem forhandler dette, hva koster det?
(Hvis jeg hadde funnet noe sånn da vi pusset opp badet i sommer hadde vi fått plass til en større vask...)
Jeg ble også nysgjerrig, så jeg googlet: https://vvskomplett.no/dusj/dusjkabinett2/victoria-dusjdorer
Her har du et par andre modeller fra samme, kanskje greit at jeg fant den øverste også ...
http://www.vb.no/produkter/alle-produkter/merker/inr-norge/art11202500-arc-victoria-dusjhjoerne-mod-12
http://www.inr.no/produkter/dusjvegger-dusjkabinetter/arc-modell-16