9,038
14
1
Renovering av bad: Panel eller fliser på vegg?
413
kløfta
0
da vi var så uheldige å kjøpe hus med ett bad som det så absolutt ikke var en tett membran i, så står badet for tur til å renoveres.
min bedre halvdel har lyst på panel på minst 1 vegg. er det likegodt som noe annet? eller er det best med fliser?
vet flisene ikke er tette, men alikevel.
det skal monteres dusjkabinett.
min bedre halvdel har lyst på panel på minst 1 vegg. er det likegodt som noe annet? eller er det best med fliser?
vet flisene ikke er tette, men alikevel.
det skal monteres dusjkabinett.
Når det gjelder baderomsplater gjelder det egntlig å holde seg til slik produsenten anviser, byggma har en grei animsjonsfilm som viser metoden. Alle typer klikk panel kan du dusje rett på og fungerer som en membran.
skal ha enten eller, ikke noe jukse greier.
blir litex eller tilsvarende plater bak iallefall...
min bedre halvdel vil jo selvfølgelig ha dette, men da har jeg noe å vise til hehe....
Har funka knallfint i 7 år med småunger osv. Men dog er det ett stort bad, tipper ca 13 m2 så da gjør kanskje volumet sitt til at lufta ikke blir så fuktig? Og det er passive ventiler, dvs alltid lufting.
Kan ikke si at det er noe annet en helt fint, ville uansett gitt dama hva hun vil ha, det er i bunn og grunn eneste løsning uansett :D
psv021: sant det, både for takst og videresalg så er jo fliser "bedre" i de fleste tilfeller,
Et moderne bad med panel på deler av veggene ville ikke skremme meg fra kjøp, tvertimot vil det være en fordel i forhold til bare fliser (hvis utseende er basert på den som laget badet sin smak), man kan jo fargesette panel etter egen smak.
Å gjøre om på flising er ikke akkurat en liten jobb, og de fleste fliser (og farger) andre har valgt er jo stygge, og det syns veldig mange har jeg hørt
Men bygger man for videresalg så er det jo nok best å velge "mainstream", og selge så fort som mulig før det blir umoderne.
Moralen -- enkle fliser i lyse farger uten noe mønster (så vel et prospekt her fra Sverige, der badet hadde en flislagt svastika på den ene veggen -- *den* blir lett å selge, ja).