449    2    0  

Benkebelysning kjøkken, Ramolight Pluto vs SG Chef

 372     Sunnmøre     0
Skal ha benkebelysning til nytt Ikea kjøkken. Trenger 3x110cm (4 spotter) og 1x55cm (2 spotter).

Ramolight Pluto og SG Chef har relativt like mål og passer inn her. Men jeg sliter med å finne noen som har SG Chef 110cm på lager.

Ramolight Pluto 110cm finner jeg.

Ser SG Chef får gode skussmål. Er det noen som har erfaring med Ramolight Pluto? På papiret er de "bedre" med RA-index på 93.

http://www.lightup.no/products/pluto-benk-4x4-led-hvit-benkarmatur

Evnt. andre gode forslag? Må være dimbar.

   #1
 130     0
Elektrikken skaffer sg chef uten problemer, det er lagervare og skaffes over natten til største delen av landet.

Ett alternativ kan være sg slimline, er vel en av de billigste løsningene for ledstripe under overskap. Utfordringen kan være å gjemme bort driveren hvis det ikke er planlagt for det. personlig monterte jeg bare min under overskapet inni ene hjørnet.

http://www.sg-as.no/?s=Slimline&post_type=product&tags=0&limit=1&ixwps=1
  (trådstarter)
   #2
 372     Sunnmøre     0
Bare for å svare meg selv på denne tråden. Jeg endte opp med å bestille Ramolight Pluto fra lightup. 3 stk med 4 spotter og en med 2 spotter.
Veldig fornøyd. Virker svært solid og skikkelig bygget. Fint lys. Akkurat passe gult etter min smak. Dimmer veldig fint med Elko 316 gled.