5,517    7    0  

Grenkontakt for europlugg med uttak parallelt med veggen

 346     Rett utenfor Oslo     0
Hei.

Jeg er på jakt etter en grenkontakt for 2 stk europlugger hvor uttaket ligger parallelt med veggen.  Årsaken er at kontakten er midt på veggen på høyde med sengevangen, og der skal jeg koble til to stk leselamper.

Jeg skal altså ha en slik http://biltema.no/ProductImages/35/small/35-062_s.jpg, men hvor ledningene går rett ut til siden (noe ala http://www.clasohlson.com/no/Schneider-Exxact-4-veis-vegguttak/Pr361780000, men hadde håpet å kunne bruke eksisterende kontakt.

Noen som kan hjelpe?


/r


  (trådstarter)
   #3
 346     Rett utenfor Oslo     0

Hvis du ikke finner det du leter etter, kan et alternativ vøre å bytte støpsel på lampene til et slik: http://www.dinside.no/861334/evoline-plug-er-stopselet-mange-har-ventet-paa


Takk.  Jeg har dybde nok til å sette inn et vanlig 90-graders støpsel med grenuttak, men hadde håpet å slippe sistnevnte da det blir hengende under overkøya (glemte å si at kontakten sitter bak vangen i overkøya i en køyeseng Smile ).


/r

  (trådstarter)
   #4
 346     Rett utenfor Oslo     0


Ikke mye som minner om 90 grader her ... Smile.

Kan se ut som om enkleste løsning enten er å skifte til vinkelplugg på selve lampa eller bruke en sånn som du linker til og klemme ledningen 90 grader og håpe det holder Smile.


/r
   #5
 296     Tromsø     0
Det flate 4-veis euro-uttaket i TS første post, eller denne:
http://www.clasohlson.com/no/Vegguttak-Kombi-3-veis/Pr363602000
er løsningen hvis man skal bruke euro-støpsel.

Eventuelt så skifter du til vanlig støpsel med 90 gr kabelinnføring, men det forutsetter at det opprinnnelig er vanlige stikkontakter bak sengen.
http://www.clasohlson.com/no/St%C3%B8psel/Pr221841000

Det EVOline støpselet så ikke så dumt ut, selges forøvrigt her:
http://www.elhandel.no/catalog/product_info.php?cPath=30_60&products_id=1504101
Men det ser ikke ut som det er plass til 2 stk i samme dobbelstikk... Typisk.

  (trådstarter)
   #6
 346     Rett utenfor Oslo     0
Takk.

Blir enten en av variantene fra Schneider eller så monterer jeg en enkel innfelt kontakt - denne kommer dypere i en enkelboks og så et vinklet uttak derfra med to forgreninger til europlugg.


/r