5,082    8    0  

ca.pris på arkitekt og en del andre spm. ved å bruke arkitekt....

 8     Rogaland     0
Da har vi fått pris på Lisbon-huset vårt. 2 062 000 kr. Dette er ikke inkl. rørlegger og eletriker eller grunnmur.
Prisen blir nok i meste laget for oss.
Men akkurat det huset liker vi så utrolig godt.
Er det mulig og ta det huset med til en arkitekt og få han til å tegne om litt på huset?
og kan vi si en sum han skal forholde seg til når han tegner? f.eks 2 mill og da skal eletriker/rørlegger og alt annet være inkl.??
Har en arkitekt mulighet til å levere en anbudsliste over material og andre ting vi trenger til huset?
Hva er prisen på dette tror dere?


   #1
 22,342     Akershus     0

Er det mulig og ta det huset med til en arkitekt og få han til å tegne om litt på huset?
Ja, men sjekk at arkitekten ikke er kresen og at huset blir "unikt", dvs ikke en kopi.

og kan vi si en sum han skal forholde seg til når han tegner? f.eks 2 mill og da skal eletriker/rørlegger og alt annet være inkl.??
Ja, men det er kanskje ikke så lett å treffe helt nøyaktig prismessig.

Har en arkitekt mulighet til å levere en anbudsliste over material og andre ting vi trenger til huset?
Hva er prisen på dette tror dere?
Ja det skal være mulig. Du må bare forhøre deg om noen vil og kan ta jobben din. Pris er noe du får spørre om. Evt blir dette samarbeid mellom tømrer og arkitekt.
   #2
 9,677     Kysten     0
Det bør ikke koste mer enn 40-50000 å få skisse, søknad med tegning, arbeidstegninger og material liste. Du bør i tillegg spørre etter et oppsett du kan bruke for anbud fra elektriker og rørlegger. Jeg ville ikke sett meg blind på huset dere har sett men fått en tilpasset hus til tomten dere skal bygge på. Det blir ofte mer funksjonelt og billigere.
   #3
 200     Stavanger     0
Arkitektkost for oss ble omlag 30.000,- til slutt.
Vi fikk huset tegnet helt unikt, men hadde med en del bilder til første møte.
Vi brukte IHT på klepp, ein som het Håvard.
Veldig fornøyd med ferdig hus.
Signatur
   #4
 575     Romerike     0
Jeg ser dere nevner 30-50000 for noe som virker som veldig mye arbeid. Er dette basert på en timespris? Evt. hvilken?
   #6
 575     Romerike     0
Ja, jeg regna med at det lå rundt der, klarer de altså å tegne et helt hus og levere materiallister med ei ukes arbeid?

   #8
 19     Råde     0
Hei
Ser dere diskuterer pris på arkitekttegninger, det er noe som varierer veldig.
Jeg jobber som teknisktegner og tegner nye hus og omgjøring av gamle +++.
Så til dere som ønsker en rimeligere utvei når det kommer til planlegging og tegninger av hus, prøv en teknisktegner.

Litt reklame for meg selv.
Jeg har jobbet med oppføring av hus (tømrer) i 12 år, og har videreutdannet meg som teknisktegner og byggningsteknikker.
Så om noen trenger en rimligere utvei ta kontakt. Erlan@byggeplanleggeren.no
Signatur