319
7
0
Dampsperre på tømmervegger ?
3
0


Veggene skal bli kled med 2"x2" (5x5cm) for el. rør .
Huset er nyisolert utvendig . Hvis vi går ute fra inn da er det : KLEDNING - LEKTER (23mm) - VINDSPERRE - GIPS(utvendiggips) - 15cm ISOLASJON - TØMMERSTOKKER - LEKTER (5cm for rør og isolasjon) - GIPS - MALING .
SPØRSMÅL :
Skal det en eller annen type dampsperre mot yttervegger ?
Jeg skulle legge dampsperre i himling mot loftet og der skal det bli - gips->lekte(36mm for el rør ) -> dampsperre -> 20cm isolasjon -> tett gulv på kald lofte
.Thag
Er det ingen fare for kondens mot reisverket hvis plast legges rett på de ?
Vi valgte en middelvei og la dampbrems som er diffusjonsåpen.
Ikke så lenge det er 15cm på utsiden av denne veggen, pluss hva du måtte ha av isolasjonsverdi i reisverket ditt.
Skal ikke bli kondenstemperatur så langt inn på varm side.
.Thag
Jeg har et spørsmål igjen . Holder på å med isolering av skråtak i den rommet . Jeg har begynt å lekte ned med 36mm lekt for luftvei og asfalt plate før isolasjon . Er 36mm lekter er nok ? Tenkte mindre lekte pga litte plas til isolasjon før dampsperre .
Det blir 36mm lekte+ asfaltflate ->10cm isolasjon -> dampsperre(plast) -> 48mm lekt med 5cm isolasjon -> gips .
Høres det bra ut ?
Ad isolasjon - om plasten kan ligge 2/3 inn debatteres her inne, personlig ville jeg lagt den inntrukket. Det fungerte før i tiden, så hvorfor fungerer det ikke nå?
.Thag