4,031    7    0  

Hus med underetasje

 71     Vest.agder     0
Hei,

Jeg har endelig fått tegnet huset og skal nå få en pris på dette.

Huset jeg tok utgangspunkt var ett 2 etasjers hus. men 1. etg var i mur. Typisk stil som 70 talls hus.

Snekkeren anbefalte og bygge alt i tre da han mente det var bedre og også mest sannynlig rimligere?

Noen meninger om dette?

   #1
 84     Svelvik     0
siporex er jo det enkelste. du kan lime hele underetasjen selv, ikke så komplisert som Leca. Snekkern anbefaler selvfølgelig tre fordi han tjener på det. Siporex er det beste du kan bygge med. Pustende, selvbyggervennlig, ikke brennbart og fort. Ikke noe plastpose. Sjekk Xella Norge AS for pris
  (trådstarter)
   #2
 71     Vest.agder     0
Men det må vel egentlig være mur eller stenderverk av 3 i 1. etg?
  (trådstarter)
   #6
 71     Vest.agder     0
Aldri hørt om produktet derfor jeg spør. Jeg har jo hele tiden sett for meg at 1 etg enten blir støpt eller murt i leca så tre i 2 etage. eller begge deler. man lærer stadig noe nytt. men hva er mest økonomisk?
   #7
 84     Svelvik     0
siporex er også kjent som porebetong eller ytong. Xella er verdenst største ytong produsent og det er blant de mest brukte byggematerialer i Europa.
Fortest går uten tvil å mure i siporex. Kjenner ikke til priser av hus i Leca eller tre så da må du sjekke. Hvis du kan gjøre litt håndverk så er siporex veldig selvbyggervennlig. Limes bare sammen, uten ekstra armering eller isolering i fugene.
Husk også at siporex er ikke brennbart og utvikler ikke noe gifitge gasser under brann, det er vedlig pustende og sørger for et kjempe inneklima. sjekk www.ytongsiporex.no eller www.xella.de