(trådstarter)
   #11
 28     Bergen     0
hvordan? betong bredden mellom jackon er kun 15cm. så skal det være anlegg for både innertak og yttertak i betong. hvor får eg plass til kuldebryter?

   #12
 25,426     Akershus     0
Du lar betongdekket gå ut til ytterkant av betongdelen i vegg, så kommer kuldebryter. Mulig du kan trekke taket litt inn på bæreveggen også slik at kuldebryter delvis ligger over betongen, men jeg er usikker på hvor mye opplegg som kreves.
Signatur
Amatør som fikler med mangt og tror han kan alt.
   #13
 9,677     Kysten     0
Du kan legge inn stålvinkler til å bære terrassetaket. Da kan du legge 10 opplegg på innertaket og 5 cm kuldebrobryter. I tillegg legger du gjennomgående armering fra innenfra og til terrassetak. Du må få beregnet hvor mye armering du trenger.
   #14
 492     Trondheim     0
Dere kan vel legge eps fra utside vegg og rundt betongkjerne opp til takisolasjon.
Da skulle det vel ikke bli kuldebro?
  (trådstarter)
   #15
 28     Bergen     0
Det ble støypt rett ut, og isolert med 5 cm isopor på utstikk.
   #16
 5,188     Østlandet     0

Skal deler av dekket hvile på de 5 cm isolason oppå veggen ?
Den isoporen må ha ekstrem trykkfasthet!  ;D ;D ;D
Signatur
Audi og VW har mange flotte bilmodeller, men dårlig kvalitet, skyhøye verkstedregninger og nedlatende kundebehandlig gjennom mange år har ført til at jeg har lovet meg selv på tro og ære at jeg resten av livet aldri skal kjøpe noe som helst hos VAG igjen. Aldri.
  (trådstarter)
   #17
 28     Bergen     0
Kun isopor på utiden av veggen. Så det trenger den ikke.