#11
 38,265     Lillestrøm kommune     0
På tak-ess plater kreves normalt skyggelist og Akrylen er i allefall vanskelig å legge på mef skyggelister. Er det ujevn høyde på lekter ?

   #12
 9     0
Hei, hva endte du opp med å gjøre her? Jeg har nemlig nylig flyttet inn i nytt hus og har akkurat samme type glipper som du har. I samtlige rom faktisk

Ikke gøy å flytte inn i nytt hus og irritere seg daglig over det som ser ut til å være dårlig arbeid!
Lister i nytt hus - Hvor store glis kan man tillate - IMG_20200217_215207.jpg - ponsrud
   #13
 25,354     Akershus     0
På siste foto ser det også ut til å være brukt forskjellige lister? Se hjørnet til venstre.
Signatur
   #14
 212     Oslo     0
Hadde mye av dette i forrige bolig. Tok meg 45min med akryl et par dager før visning. Er milevis fra noen ekspert på området, men var veldig fornøyd med resultatet og forbanna meg litt over at det tok 6 år å ta den runden Tongue
   #15
 15,387     0
Problemet er at i løpet av de 6 årene hadde akrylen sannsynligvis fått en annen farge slik at du hadde måttet male listene.
   #16
 1,962     Sandefjord     0
Skal lister bli 100% pent, som må man i min verden gjøre noe mer enn bare å feste dem på veggen. Spikerhull og gap som vi ser på bildene må sparkles (helst) eller fuges med akryl (vil ofte sprekke opp over tid da akrylmasser normalt kryper), før man maler listen. Da får man ett penere resultat.

Normalt er dette ikke inkludert i nye bygg.
   #17
 38,265     Lillestrøm kommune     0
med lister med skyggekant er det også nesten umulig å få noe akryl fug til å se pen ut. Og er det foliert tak-ess (ikke hos TS men andre) så er det problemet med å male pent inntil.