126    2    0  

problemer rundt kjellervindu

 3     0
hei holder på å kle veggane i kjelleren, så har eg ikke heilt fonne ut den rette løsningen rundt vindue.
planen va og legge gips der sponplaten er, og dei 3 andre siden og. åsså hel sparkle både mur å gipsen, slik at det blir klatte flate. tenkte å bruke muringsgips, å fiber duk i. men er temmele sikker på det kommer til å sprikke. 
er det nogen her som har noe erfaring me muringsgips. eller har en annen løysing??problemer rundt kjellervindu - Screenshot_20200105-004740.png - hansisch95problemer rundt kjellervindu - Screenshot_20200105-004758.png - hansisch95

   #1
 15,387     0
Du får her ca 12cm isolasjon inne.  Håper det er mye isolasjon ute siden 2/3 deler av isolasjon bør helst være der.  Maks 5cm inne er det en sier hvis en ikke følger reglene.  Du skal ha isolasjon helt inn mot veggen men riktig at stender ikke står inntil vegg.  Men denne burde vært 48 ikke 98 som det ser ut til. 

Er det bare pusset i dag eller er det noe foringer her i dag ?  Tror jeg ville satset på en fuge her, uten dette er det vel nødt til å sprekke slik du er redd for.   
  (trådstarter)
   #2
 3     0
har isolert på utsiden ja. stenderå er 2 cm fra veggen er kun rundt vinduet det er litt klaring.

https://www.gyproc.no/produkter/gipsplater-og-andre-plater/innerveggsplater/sementbaserte-plater-gae-13

fant dette nå, limt den sementbaserte gipsen helt inn til vinduskarmen, å spaklet å malt etterpå.

vett di seie 5cm men er ikke noge problem me 10cm viss det er isolert på utsiden