#11
 22,342     Akershus     0

Ja, var klar over at denne avtalen var inngått før kjøp.
Da er den gyldig, ihvertfalldet du fikk vite av den.

Vil jeg kunne tvinge gjennom en flytting av rør? På naboens eller min regning?
Hvis du betaler for det kan du flytte dem, med mindre det er ettertrykkelig avtalt. Dette har du neppe fått vite, og siden avtalen ikke var tinglyst vil han miste denne retten selv om han hadde den.

Du trenger ikke å tinglyse denne avtalen hvis det ikke er gjort.

   #12
 10,486     Akershus     0
Er det sånn at rørene er i veien for dine prosjekter, du ønsker å flytte dem og er villig til å ta regningen, men naboen mener han kan diktere HVOR på DIN tomt HANS rør skal ligge?
Signatur
  (trådstarter)
   #13
 6     Molde     0
Ja, noe sånt. Mener han har krav på 5 meter vedlikeholdsavstand på HVER side tilogmed. Alt for at jeg IKKE skal bygge/hindre utsikten !
   #14
 10,486     Akershus     0

Ja, noe sånt. Mener han har krav på 5 meter vedlikeholdsavstand på HVER side tilogmed. Alt for at jeg IKKE skal bygge/hindre utsikten !


Har du prøvd å fortelle han at det er DIN tomt, ikke hans? Her tror jeg du ganske trygt kan grave ned kabelen akkurat hvor det passer deg, og be han holde seg unna. Om du kan kreve at han betaler for det skal jeg ikke synse for mye om. Hvis han har kabel liggende, og du kjente til avtalen, tror jeg ikke du kan kreve at han flytter den, men jeg ser heller ikke hvordan han kan nekte at du gjør det.

Siden naboskapet uansett ikke er noe å ta vare på, så er det vel bare å kjøre på med den største garasjen du kan bygge Smile
Signatur
   #15
 22,342     Akershus     0

Ja, noe sånt. Mener han har krav på 5 meter vedlikeholdsavstand på HVER side tilogmed. Alt for at jeg IKKE skal bygge/hindre utsikten !
Var du klar over dette da du kjøpte? Hvis ikke kan han stappe det et visst sted da han ikke har tinglyst.
   #16
 9,677     Kysten     0
Jeg ville søkt om garasje og bygget denne. Om rørene ligger i veien for bygget ditt er ikke ditt problem. Da graver du en grøft og får en rørlegger til å legge rørene. Gravingen kan du ta selv med en minigraver. Men denne flyttingen tror jeg nok du må koste dersom han allerede har fått tillatelse til å legge dem der. Det høres ut som naboen din kan lage noe problem for deg med søknad, så den ville jeg latt noen ta for deg til kommunen. Hvis ikke du jobber med dette selv, men da hadde du gjerne ikke stillt dette spørsmålet her? ;)

Lykke til!