10,585
6
2
270cm i takhøyde : Hvem leverer dører på 240cm
4
Sortland
0
Jeg og min samboer er akkurat gått igang og bygge en sveiservilla på ca 265 kvm. i 1 Etg skal vi ha 270 cm takhøyde. Sliter litt med å finne dører som er høye nok. Noen som om noen leverandører som har høye dører..
Signatur
Hei,
Dette er neppe standard og sannsynligvis veldig fordyrende å få laget til, du kan jo sjekke med leverandør hvis Dere finner dører dokke liker hvor mye det koster ekstra.
Selv med den takhøyden du skisserer så skulle det vel se greit ut med "normale dører også", men alt går ann å få til hvis man betaler for det vil eg tro
mvh
Alt lar seg bestille! Men har dere vurdert overlys; altså et fast glassfelt over selve døra? Det gjør at døra ser høyere ut, men er fortsatt en standarddør..
.Thag
Stian - Bygger sveitser inspirert villa
Kan kanskje være lettere å finne 230 dører. Det er Kloppen trevare som leverte disse dørene.
Amatør som liker å leke med treverk
Vi bestilte hoveddør derfra i fjor, og terrassedør nå i sommer. Veldig bra, rimelig – og ikke minst – du kan bestille akkurat det du ønsker!
Glassfelt over døra som ble nevnt i denne tråden er en god idé, se bilde fra www.trespesial.no Dette er firmaet som Gunnar er agent for. De har også andre agenter over hele landet.
Glem Diplomat, Swedoor og de andre “industridørene”. Hvis dere bygger sveitserhus må dere ta hensyn til detaljene. Formpressede dører er ikke pent, verken inne eller ute!
Noen bilder fra fjorårets prosjekt ligger her: www.whitespace.no/Holmentoppen/inngangsparti3.html