2,340
6
0
Bytte utforing vindu og dør.
78
0
Hei alle fagfolk og handy menn/damer. De utforingene som er, er for bred. Prøvd og fjerne de men de sitter bra. Så redd jeg ska ødelegge sporet i vindue og dør. Hvor godt sitter utforingene normalt? Ser jo på youtube folk banker de inn med enn slagkloss og hammer. Og det må jo sitte bra.
Så lyst og kutte foringen så eg får bedre tak, men redd jeg ødelegger noe. Noen som har noe tips hvordan løse dette uten og ødelegge noe. Dette er montert i 95 så vet ikke hvordan de fester utforinger den gang.
Så lyst og kutte foringen så eg får bedre tak, men redd jeg ødelegger noe. Noen som har noe tips hvordan løse dette uten og ødelegge noe. Dette er montert i 95 så vet ikke hvordan de fester utforinger den gang.
Kjenner ikke til noe spesielt triks for å lettere få de ut.
Hva med å høvle de ned til riktig bredde? Deretter male utforingene eller legge på papirtapet/strie så det ser ut som en gipsplate?
Blir ikke lett og få det fint. Veggene er litt skeiv her og der. Så tror det skal godt gjøres og høvle ned så det passer veggen. Vi snakker avvik på 1.5 cm på det meste. Slurv den gang de monterte dette.
Jeg hadde noen foringer som var limt og spikra fra fabrikk. Virka umulig, men etter en stund så gav de etter. Knakk litt av sporet, men det er ikke så farlig.
Absolutt ikke. Med en elektrisk håndholdt høvel så er den jobben gjort perfekt på 10 minutter. Så lenge foring er for stor og ikke for liten. Muligens kunne du også benyttet en stikksag og sandpapir, men det blir fort mer unøyaktig og blir ikke like lett.