86    4    1  

Hvordan "liste" inn opphøyet baderomsdør

 2     Oslo     0
Hei,

Satser på at jeg treffer tålelig riktig kategori her.

Jeg har pusset opp en del i leiligheten her, og blant det jeg har gjort er å sette inn en ny dør i baderommet. Den er opphøyet fra gulvet ca 16 cm. Utfordringen min nå er hvordan jeg gjør det med "listingen" her. Jeg skal liste rundt døra med 7 cm brede lister, men de må vel gå ned til gulvet. Da står jeg med problemet om hva jeg gjør med dette "hullet" under døra.
Er det en slags glattkant i eik jeg burde velge? Synes det er vanskelig å finne noe som kan passe. 

Er det et alternativ å gipse veggen så det går i flukt med resten av veggen? Det var noe sånn som var gjort før, uten at jeg husker nøyaktig hvordan der var gjort.

Jeg prøver å legge ved et bilde.

Tips mottas med stor takk! Hilsen en unggutt som pusser opp for første gang og stadid støter på nye utfordringer.

   #1
 15,450     0
En høy list som dekker over er vanlig men en kan jo benytte andre løsninger som TS beskriver. Da må en ha en liten fotlist nede som på resten av veggen. Kanskje ikke like holdbare hvis noen sparker skotuppen i den men det holder vel lenge.
   #4
 323     Oslo     1
Dette er slik det er gjort i alle leiligheter jeg har bodd i hvor gulvet er høyere på badet enn rommet utenfor. Høyden fra gulv til terskel her er 18,5cm.