2,406
9
2
Maling vindu og lister
2
1
Hvilken maling anbefales til vinduskarm og listen rundt?
Såg noe på eventyrlig oppussing. Noen som har prøvd den?
Såg noe på eventyrlig oppussing. Noen som har prøvd den?
http://www.jotun.com/no/no/b2c/products/interior/lady/lady-supreme-finish.aspx
Dvs det ser ut som mitt forslag er et trygt valg.
Er det noen maling som ser "passe shabby" ut da?
Da må det være noe med glans rundt 15-20, de ferdigmalte er ganske matte i forhold til malingen jeg har brukt tidligere som er 40..
LADY Supreme Finish finnes i fire glansgrader: matt (5), silkematt (15), halvblank (40) og superblank (80).
Jeg burde sikkert valgt 15 istedet for 40. Siden jeg kjøpte tre liter med 40, gir jeg de ferdigmalte listene et strøk maling på overflata. Det dekker også dykkerthodene enklere enn å kline med akryl.
Ellers erfarer jeg at ferdigmalte lister bør behandles pent, med nyvaskede hender eller reine hvite bomullshansker, veldig nøye justert dykkertpistol hvis de ikke skal bli shabby, men betrakter man dem som grunnet og maler dem med premium finish blir resultatet bra.