1,394    5    0  

Nytt kjellervindu

 18     0
Etter litt om og men har vi nå fått satt inn nytt kjellervindu. Etter litt uenighet med håndverk om bjelker kunne ville på vindu istedenfor grunnmur er alt nå tilsynelatende solid og fint. 

Det jeg lurte på nå er to ting:
- Trenger jeg i det hele tatt lysgrav her eller kan jeg bare ha litt dump i plenen. Og hvor nærme huset kan jeg evt ta lysgrava om jeg bør ha det? Er i området der ungene løper og fint om det spiser minst plass
- Vannbord/blikk. Over vindu tenker jeg at jeg ikke trenger, husveggen bygger så mye ut over. Men under tenker jeg at jeg bør ha noe, så vannet renner av muren. Pt bare pusset der. Men med standard vannbord kommer dette litt opp på vinduet og det blir egentlig sprekk for vann å renne ned mellom blikk og vindu. Lurer derfor evt på å bare feste blikk her? eller andre forslag? Ikke helt mitt felt;)

Nytt kjellervindu - IMG_0155.jpg - Kristiansv

  (trådstarter)
   #5
 18     0
Takk!... begynner å bli lite igjen på utbetaling til denne fyren gitt. Men tror ikke det er et alternativ å ta det ut igjen og pusse på nytt gitt.