1,525
6
1
Pvc vs tre vs aluminium 2019
107
0
Hvordan er pvc vinduer iforhold til tre og aluminium nå i 2019.
Finner mye artikler på dette men stort sett ifra 2007 til 2011.
Lite nytt som står om dette. Har det blitt noen endringer siste 6-7 åra.
Har pvc blitt bedre?
Vurderer iforhold til nybygg.
Finner mye artikler på dette men stort sett ifra 2007 til 2011.
Lite nytt som står om dette. Har det blitt noen endringer siste 6-7 åra.
Har pvc blitt bedre?
Vurderer iforhold til nybygg.
Dette gjelder både sol-matting og hvor klumpete PVC er i design. Spesielt utvalget av håndvridere er mangelvare på PVC.
Jeg hadde et par gode runder i 2018 med tilbud på 10-14 stk vinduer, både noe spesial-størrelser, feks 2450x2000, 3lags med farge innvendig,etc.
Prismessig skilte det svært lite, synes nå jeg. Drutex (polsk, pvc) var vel 15.000kr billigere enn Natre (mener også dette var Natre vedlikeholdsfrie, altså med aluminium utvendig).
Nå skal det sant sies at jeg presser pris gjerne i 2-3mnd om jeg må. Havnet på over 60% rabatt.
Monter ga pris på 108.000,-
Byggmakker endte i priskrig med Carlzen F. og vi endte på rundt 30-40.000kr billigere enn monter.
Ta en ringerunde, og sett de opp mot hverandre.
Man får som oftest ca halv pris på vinduer, hvis man spør om det. Likevel pleier denne pleier å være enda rimeligere om man holder seg til standardmål: https://windoornet.com/no/
Skal man ha spesialmål vet jeg ikke om noe alternativ til Skanva. Der koster spesialmål det samme som standard. Skanva er også litt rimeligere enn windoornet, men jeg ville heller betalt litt ekstra for Nordan med bedre u-verdi på rammer.
Viktig å merke seg med de fleste (alle?) utenlandske vindusleverandørene er at de ikke har integrert barnesikring og luftestilling på toppsvingvinduer, slik som de norske. (Skanva er dansk, altså utenlandsk.)