338
4
0
Stort fastmontert stuevindu trekker inn vann
35
0
Målte nedre venstre hjørne i går med fuktmåler, godt over 55% relativ fuktighet. Vind står på slik at det mest sannsynlig blir presset fuktighet ned mot nevnte hjørne, finnes ikke fukt andre steder på vinduet. Tenker da at det er utett på utsiden og at det er vær og vind som gjør at det presser seg inn. Listverk mot vindu er nok modent for utskiftning, eller hvertfall en runde med skrape og maling.
Kan det være en ide å kjøre på med Tec7 når det blir plussgrader (helga)? Det er ikke et alternativt å ta ut vindu da dette er like stort som en liten bil :)
Kan det være en ide å kjøre på med Tec7 når det blir plussgrader (helga)? Det er ikke et alternativt å ta ut vindu da dette er like stort som en liten bil :)
HSt
38,265
Lillestrøm kommune
0
Er det ramtreet eller fukt i veggen under vindu. Med dårlig mangelfult beslag så kan vannet trenge inn og gå i losholt/stender under vindu. Det er mulig å åpne opp og tette rundt vindu uten å ta det ut, nye vindsperretape kan være nyttig (og er dyrt så er du advart).
Mikaldt
(trådstarter)
35
0
Det er i ramtreet rundt vindu, veggen under er tørr. Det er beslag, men det er som du sier godt mulig mangelfullt.
HSt
38,265
Lillestrøm kommune
0
På hytta holdt vi på med slikt, skal ikke være skråsikker men vi holdt på med maling av vinduer hver august inntil vi byttet de ut pga begynnende råte, maling flasset av på ca samme tid hvert år. Et forslag kan være, til vår/sommer å ta en deltasliper e.l. å pusse bort all gammel behandling, påføre visir og deretter 3 strøk med dør og vindusmaling. Hvis det er kittete vinduer så kan problemet være at kittfalsen ikke er behandlet. Med kitt skal malingen gå akkurat innpå glasset. Er det gummilister så skal disse normalt ikke males.
Mikaldt
(trådstarter)
35
0
Tror jeg fant problemet. Vi bor ekstremt værutsatt og det har blåst masse i det siste. I sommer malte vi huset hvitt fra en lekker brunfarge (haha). Nå er det lett å se (etter at snøen smeltet) at det er en sprekk mellom selve vindusflaten og "rammen" rundt vinduet. Det går helt i henhold til hvor treet er fuktig. Kjørte på med Tec7 og nå er fuktigheten på vei nedover i hjørnet. Takk for tips
