5,425    6    0  

Swedoor Style 04N: Problemer med deformering

 266     med tak over haude     0
har noen dører fra swedoor, style 04N heter de.

har store problem med at de spenner seg, 2 stk står som en buestreng å er skikkelig trege.
har også 3 stk til som ser ut til at dei er på samme vei..

har kontrollert om dørkarmen står i spenn og er i vater, men der virker alt OK, så det jeg lurer på er om det er et vanlig problem på desse dørene?

kan man reklamere på dette evt? er ca 8 mnd siden jeg kjøpte de.
Signatur

   #1
 345     Kvinnherad     0
Du har jo alltid 5 år reklamasjonsret, så ta det bare opp med dem du kjøpte døra hos.
   #2
 3,258     Akershus     0
For å være djevelens advokat så vil jeg påstå at dørene står i ett relativt nytt bygg hvor reisverk og diverse har bevegd seg en del ettersom det har tørket opp. Evt har dørene vært lagret feil, kaldt, varmt, fuktig, eller alt sammen, velg selv, før montering og har nå slått seg. Dvs din feil.

Alternativt vil jeg si at dørene står mellom kalde og varme rom og at temperaturforskjellen er for stor, feks mellom soverom (med vinduet oppe på vinteren?) og en varm gang. Dvs din feil.
---------------

Du plukker med dørene og bytter de hos forhandler, enkelt og greit.
Signatur
  (trådstarter)
   #3
 266     med tak over haude     0
da tror jeg at jeg skylder på varehusets lagring, til tross for varme i gangen, sto på et kaldt og muligens fuktig loft, mitt hus ble bygget i 82, så det har satt seg som det skal. (håper jeg  Smile )

får vel bare levere de tilbake, og se om det samme skjer med de nye...

kan det være bedre med fyllingsdører for å ungå dette problemet, har nemlig varmepumpe i gangen min, og det er på de to kalde soveroma desse dørene har spent seg opp, men det trenger ikke varehuset om å vite om  Grin
Signatur
   #4
 9,677     Kysten     0
Hvis det er stor forskjell på temperaturen i rommene så vil de slå seg uansett. Hva med varmepumpen? skaper den tørrere luft?
   #5
 3,258     Akershus     0

kan det være bedre med fyllingsdører for å ungå dette problemet, har nemlig varmepumpe i gangen min, og det er på de to kalde soveroma desse dørene har spent seg opp, men det trenger ikke varehuset om å vite om  :D


Da løser du ikke problemet med to nye tilsvarende dører nei. Fyllingsdører kanskje ja, eller kompaktdører? Noen helt enkle utgangsdører vil jo garantert funke, men se helt tåpelig ut, og koste en del? Dog får man jo bedre lydisolering osv med på kjøpet.

Byggmax pleier å ha noen helt enkle utedører til under 3000,- men det er jo dyrt sånn relativt sett. Med rett håndtak osv så trenger det jo ikke så se dumt ut.

Problemet ditt kan jo bli at forhandler velger å gi deg like dører igjen, for det kan de gjøre. Får håpe de har en praksis som gjør at du kan få tilgodelapp og velge noen andre dører. Ditt argument er jo at du ikke vil bruke tid og energi på å montere dører av samme kvalitet da du regner med at det er bortkastet arbeid siden kvaliteten ikke er god nok til ditt bruk.

Signatur
  (trådstarter)
   #6
 266     med tak over haude     0
da går jeg for å få bytta de, å så heller la dørene stå litt åpne om dagen for å prøve å ungå det verste spennet.

Takk for svar folkens  :)

Signatur