1,774
4
0
Billeg maling til låve
194
0
Har overteke eit småbruk etter mine foreldre og har ein låve/flor som neppe har fått maling i mi levetid. Kledning skulle sjølvsagt vore bytta, men får vere god nok til eg finn ut om eg skal rive og bygge nytt eller ha det slik det er. Og etter det må eg få hogd nok tømmer til nybygg/rehabilitering.
Nokon som har tips til billeg raudmaling som eg kan slenge på eit tjukt lag av slik at ein får vekk den verste styggedommen i tunet?
Nokon som har tips til billeg raudmaling som eg kan slenge på eit tjukt lag av slik at ein får vekk den verste styggedommen i tunet?
Her i Trøndelag er det bare å gå på felleskjøpet eller fargehandelen å spørre etter fjøsmaling, men det er ikke sikkert det er gangbar terminologi alle steder? Får da som regel utlevert Tjeralin i fargen trønderrødt, eller tilsvarende kvalitet:-)
kun vist de er malt med samme "slammaling" før..