17    1    0  

Fuglerede innenfor kledning der hvor strøm kommer inn.

 1     0
Hei!

Har nettopp tatt over et nytt (for oss) hus. Har oppdaget at det er et hull der hvor strømmen kommer inn i huset. Og at inni der er det et fuglerede. Se vedlagt bilde:

Har planer om å bytte kledning på sikt men så ikke for meg å gjøre dette i år. Så:
Er dette noe jeg kan fikse selv? Komme til fra innsiden potensielt og fjerne rede (etter hekkesesong?) og tette med netting/ny kledningsbit? Eventuelt ta det fra utsiden. 

Eller er dette noe som bør gjøres i samråd med elektriker/nettselskap, tenker da på fare for strøm osv? Eventuelt Anticimex eller lignende? 
Fuglerede innenfor kledning der hvor strøm kommer inn. - PXL_20260710_084750131.jpg - cf256
Husk dette under oppussing: Lagre kvitteringer, bilder og avtaler i Boligmappa. Logg inn her

   #1
 4,589     0
Siden du skal ordne kledning snart år så gjør det enkelt og billig i år. Vent til fuglene er fløyet så tar du og setter på en kledningsbit på hver side av porselenstrakten.
Du tar er bord og borrer ett 48mm hull i det, så kappee du bordet midt på hullet. Da vil det passe nesten 100% rundt porselenstrakta.
Skru fast.

At det er masse strøm i ledningene gjør ikke noe.
Ledningene er berøringssikre så hvis du passer deg litt så er det ikke direkte farlig å komme borti dem.