7,522    5    0  

Hvilken takstein er dette?

 44     Stavanger     0
Jeg sliter med å finne erstatningssteiner for takstein som har falt ned... De butikkene jeg har vært innom kjente ikke igjen denne steinen og rådet meg til å prøve finn.no. Men hadde vært en fordel dersom jeg visste navn/type eller leverandør..
Hvilken takstein er dette? - Takstein 1.JPG - thomaro
Hvilken takstein er dette? - Takstein 2.JPG - thomaro

   #1
 38,529     Lillestrøm kommune     0
Dette er en spesialstein mot vindskien, muligens er det lettere å kjenne igjen fabrikatet fra profilen på normalsteinen og så kan du søke etter ende-steinene når du har riktig fabrikat/type.
   #2
 61     0
Dette ser ut som første generasjon H-panne, da de ikke har samme overlapp som siste generasjon.
  (trådstarter)
   #4
 44     Stavanger     0
Jeg trenger både vanlig stein og kantstein. Tok bilde av den vanlige også. Er det H-panne?
Hvilken takstein er dette? - Takstein 3.JPG - thomaro
   #5
 92     0
Dette er H-panner i 1.gen utgave. 2.gen har 3 knaster nederst...
Har vert i samme situasjon, da jeg greide å knekke en gavlstein. Finner du den andre biten, så går det å lime dem sammen igjen. Men det holder ikke evig.
Det hender at disse er til salgs på finn, men man må gjerne ha litt flaks. Færre bytter tak om vinteren.

Det går muligens an å flytte gavlsteinene en rad oppover, og kjøpe en dobbelkrum stein og legge nederst. Dimensjonene er vel de samme, bortsett fra profilen. Det blir nok glipper, men du får vertfall ikke så mye vann på undertaket. Det går jo i nøden.