7,502    5    0  

Nedløpsrør Ø 65 MM - mulig å få tak i?

 86     Ski     0
Jeg har et nedløp jeg trenger å forlenge litt. Dimensjonene på både takrenner og nedløp virker å være ukurante i forhold til dagens standarder, hhv 100 mm (125 standard?) og 65 mm (75 standard).

Er det noen som vet om deler er å få tak i i de dimensjoner vi har? Eventuelt om det finnes noen overganger/skjøter som gjør at jeg kan koble gammel/ny dimensjon sammen?

Takk!

  (trådstarter)
   #2
 86     Ski     0
Takker for den. De har takrenner i riktig dimensjon, ser jeg (skrev feilaktig 100, korrekt er 120), med nedløpsrørene deres er Ø 70 mm. Så, closer, but no cigar.

Kan kanskje løse det med en ny tilslutningstrakt, jeg får ta meg en tur opp stigen.
  (trådstarter)
   #4
 86     Ski     0
Ser ut som om de også bare har  Ø 75 og  Ø 90.

Vel, ingen krise om det ender opp med at jeg må bytte. Dette er knyttet til en vinterhage, så totalt snakker vi om rundt 8 meter takrenne. Antar at forskjellen mellom 120 og 125 mm renner ikke er større enn at jeg klarer leve med den lille forskjellen (uten å føle at jeg må bytte over hele huset, mener jeg  :)  ).