3,096
15
4
Skjolder forsvinner ikke
6
0
Har totalrenovert en leilighet hvor alle vegger har blitt dekket med gips. De siste dagene har vi prøvd å få veggene skjoldfrie etter at de er malet, men det viser seg å være en umulig oppgave. Vi har prøvd 5 ulike merker med maling, tre forskjellige typer malingsruller, pusset veggene etter hvert strøk med 100, 240 og 600 (testet hver for seg) grid sandpapir, samt mange ulike teknikker under påføringen, men vi blir ikke kvitt skjoldene. Det er såpass mye at når lyset kommer inn gjennom vinduene på formiddagen/ettermiddagen så er det helt krise.
Veggene er som sagt dekket med gips og sparklet. De ble deretter grunnet med vegg og takmaling før vi startet å male dem.
Er det noen som har vært borti samme problemet selv, i såfall fikk dere veggene til å bli bra?
Veggene er som sagt dekket med gips og sparklet. De ble deretter grunnet med vegg og takmaling før vi startet å male dem.
Er det noen som har vært borti samme problemet selv, i såfall fikk dere veggene til å bli bra?
Eller er det veggen som er ujevn slik at sidelys skaper skygger.
Klarer du å få skjoldene på bilde?
Jeg så maler på jobb brukte en ganske tynn duk han limte på for å få en jevn lik overflate
Er det struktur forskjell så bør en kunne se dette ved å være nøye ved inspeksjon
Eller er problem at dere ikke får til rullingen? Jeg valgte Wonderwall men på strie. Aldri tørr rulle, men er det dette som er problemet burde dere igjen kunne sett det. Det må være mange YouTube videoer til hjelp her
gå helt innpå flaten, er det ikke speilblank overflate fra sparklingen som skinner gjennom og lager en annen struktur ?
Har studert veggen nøye og det er ikke noe flate glatte overflater som skinner igjennom. Vil nesten si at det virker som om områdene er mer ruglete enn resten. Har prøvd å slipe ned disse, men utgjør ingen forskjell.