3,166    5    0  

Vanleg med beslag istadenfor gavlstein?

 48     0
Oppdaga til mi store overrasking at snekkerane hadde brukt beslag på taket istaden for gavlstein. (trudde verkeleg eg hadde stålkontroll på det aller meste Tongue)

Finleser derfor i standarleveransen og ser at det står at taket blir levert med ....takstein, mønestein og "nødvendige beslag"

Er dette vanleg? Er svært få hus i området som har beslag eller bord istaden for gavlstein, så det har ikkje slått meg at det skulle vere noko anna enn stein.

Eg er fullstendig klar over at desse beslaga er langt billigare enn gavlstein, men syns det er litt rart at ein omtrent må vere synsk for å få med seg slike vesentlege detaljar.  :(

Nokon som veit kva som er med i forskjellige byggefirmas standarleveranse?

   #1
 1,813     Sør-Trøndelag     0
Vi bygger i nytt boligfelt, og så vidt jeg kan se så er nesten samtlige bygget med vindskibeslag. Ingen har gavlstein så vidt jeg kan se, og kun vi og en annen nabo har tradisjonell løsning med impregnert vannbord som skal males (når det er tilstrekkelig tørt).
Signatur
  (trådstarter)
   #2
 48     0
Takk for svar :-)

Får vel bite det i meg  :P
Litt surt med tanke på at me hadde ein dialog om taket og me beslutta å endre fargen frå svart til grå (svart var i standarleveransen)
Hadde me visst det kom kullsvarte beslag så hadde me nok valgt ein mørkare farge på steinen, eller endra fargen på beslaga.

Men husbygging skal vel innhalde litt kameler her og der uansett kor mykje ein prøver å planlegga  ;D (grumf)
   #3
 1,813     Sør-Trøndelag     0
Kan anbefale beslag i silver utførelse med grått tak. Vi har for øvrig beslag i silver alle steder der det er beslag på huset.
Signatur
   #4
 1,570     Sunnmøre     0
Mykje finare med gavlstein, men billigere med israftbord/beslag...
Signatur
  (trådstarter)
   #5
 48     0
Ja tykkjer stein gir eit heilt anna uttrykk, spesielt sidan fargeforskjellen er så stor, slik det er no så "rammer" beslagla inn taksteinen, og det ser eigentleg ut som eit "lett" tak  :-\