2,617
6
1
Blinde punkt på brytere brukes kun til Jording?
28
1
DU har noen ganger 1-2 Blinde punkter på en bryter dette brukes kun til Jord? og disse er ført sammen ergo det spiller ingen rolle hvem du bruker hvis du evt har 2 stk Jord som kommer inn så kan du bruker begge og de har kontakt

Signatur
Blinkkontaktene er rene koblingsklemmer der du kan skjøte bl.a. jord videre eller en faseledning.
NB! Minner om at alt elinstallasjon skal utføres av fagmann, mao utdannet elektrikker!
Ergo Blind klemmene er separat fra hverandre hvis 2 Blindklemmer er tilstede og har ikke kontakt med hverandre og de brukes ikke bare kun til Jord men kan også brukes til fase ledning for sammen kobling ;-)
Ja skjønner at kun autoriserte fagfolk skal gjøre dette er bare litt over middels interesert
Har bygget ny garasje og lagt skjult anlegg selv med dialog med Autorisert Elektriker , og de koblet til alle punkter
Blir nesten litt for dumt å montere opp for kunder. Garantert at hvermannsen ikke kommer til å forstå hvordan denne fungerer.
Men for f.eks. installasjon over himmling for pluggbare armaturer kan dette være en løsning, evnt problemløser hvis det er mangel på plass.
Det er helt i orden. Så bare at det ble veldig mange spørsmål rundt elementære ting innenfor elektro og fikk følelsen av å påpeke dette litt.
Men for all del, bare spør. Jeg synes det er MYE bedre med folk som faktisk bryr seg om hvordan dette fungerer!
Broder'n har en. Fikk den av trikker'n som defekt! ;D
4-veis versjonen er nok noe mer brukt: to fast, to over felles bryter.
Hadde gjerne sett en slik stikkontakt med en "skrutrekkerbryter: fast spenning/styrt av bryter.
Jeg har slike ved nattbordene, der det ene uttaket er koblet på nattbordslampe og er styrt med trådløs bryter ved seng og dør. Uttakt 2 til mobillader etc.