#11
 38,291     Lillestrøm kommune     0
Igjen, depron isolasjon e.l. isolerer like lite som tilsvarende tykkelse i EPS så TS må regne med at varmekabel står på for fullt fra de slås på 1. gang... Om det bli varmt nok i rommet blir spennende å høre.

  (trådstarter)
   #12
 387     Sola     0
Det er jo litt derfor jeg spør. I utgangspunktet vil en gulvføler måle tempen i gulvet og ikke rommet. Og derfor lurer jeg på om betongen vil få riktig varme eller om de vil stå på for fullt. For full vi jo være full effekt hele døgnet. Målet med dem er å få det kalde betong gulvet som er i garasjen til å gi en lunk slik at våte sko og slikt kan settes igjen der om det blir et behov. Slik at funksjonen blir som en gang.

Det er en trappe oppgang det er snakk om

Her ser en terskelen på døren og så ser en trappen til venstre. På andre siden (Hvor jeg står er resten av garasjen.



Legge varmekabler på 1,2 m2, finns det en løsning? - IMG_3338.JPG - Elruts84

Hvordan er betong gulv fra en garasje bygget opp. Garasjen fra 2006. Er det noe isolasjon i hele tatt?

Elrus

   #13
 7,686     Bærum     0
Hvis du ikke har isolasjon under betongen bør du legge på isolasjonsmatte. Skal du støpe over varmekabelen? Er du sikker på at du har kompetanse til dette selv, eller har du tenkt å bruke elektriker? Tror jeg ville vurdert en liten panelovn.
   #14
 38,291     Lillestrøm kommune     0
Lag en opphøyet kant til å sette sko på? Da får du isolasjon under og mulighet til å få temperaturen opp.
  (trådstarter)
   #15
 387     Sola     0
Ja, jeg skal støpe over betongen. Det vil si jeg skal legge varmekabler oppå betongen og flyte avrettingsmasse over det igjen.
Det er i utgangspunktet ikke vanskelig. Det eletriske gjør eletriker, men jeg kan støpe og måle varmekablene før under og etter før eletrikeren kommer. Legge rør kan jeg også gjøre.

Spørsmålet er om det er nødvendig med isolasjon. Men jeg kan se hva de har i butikken av isolasjons plater. Så små som mulig håpte jeg å finne.

Elruts
   #16
 5,856     OSLO     0
mistenker at det er lagt 5cm XPS/EPS under såla.

en mulighet til og sjekke det, kan jo være og borre et 20 eller 25mm hull i gulvet.
i det borret kommer gjennom betongen, og du borrer litt til, burde du, hvis isolert, få opp noe isopor rester/partikler

  (trådstarter)
   #17
 387     Sola     0
Ah..Ja det var jo ingen dum ide...Det skal jeg prøve i morgen..For da har vi jo en helt annen case...Tusen takk for tipset..


Elruts

   #18
 1,519     Akershus     0
Varmen vil vel uansett delvis følge sålen og varme garasjen også. Kantisolering mangler.
   #19
 21,481     Enebolig     0
Det er i utgangspunktet ikke vanskelig. Det eletriske gjør eletriker, men jeg kan støpe og måle varmekablene før under og etter før eletrikeren kommer. Legge rør kan jeg også gjøre.

Da bør du ha en avtale på forhånd. Jeg kjenner ikke noe firma som vil koble til en slik installasjon.
Det ser ut til å være litt vanskelig, og jeg råder deg til å få dette utført på lovlig vis. Ved evt tilsyn risikerer du at kabelen blir klipt av.
  (trådstarter)
   #20
 387     Sola     0
Hei
Jaja..det blir gjort på lovlig vis. Jeg har allerede snakket med elektriker.

Nå prøver jeg å finne plater jeg kan legge under som tåler å bli støpt over. Som jeg kan legge varmekabler oppå.

Elruts