12,534
12
1
skjøting av telefon kabel..
279
Haugeby
0
Noen som vet hvor jeg kan få tak i disse koblingene og hva di heter?
Har jula/clas ohlson disse?
Har jula/clas ohlson disse?
Biltema - Koblingsklemme
Biltema - Koblingslist
Clasohlson - Wago TilKoblingsklemme
Clasohlson -Koblingslist
Men vil Wago sin fungere på så tynne kabler?
Sukkerbit er ikke "riktig" men det fungerer strengt tatt like godt.
Sukkerbit har funget for telefon for meg og min far i mer enn 80 år.
Når det gjelder linjer med xDSL, så er jeg noe mer usikker, det har jeg aldri forsøkt. Imidlertid så kan jeg ikke se at det ikke skulle fungere så lenge en ikke tvinner opp mer enn nødvendig. Det jeg har vært borti som IKKE fungerte var xDSL inn og ethernet cat 5 i samme 16mm K-rør. Der ser det ut til at det kraftige ethernet kverket xDSL-signalet. I to parallelle rør har det fungert i mange år.
Edit: de sukkerbiten har alltid vært innendørs. Scotch-klemmene er fulle av vaselin og bedre uten i regnet.
problemet nå er at han "mister" Internett titt og ofte,
han drar ut telefonkabelen fra modemet og setter den i igjen etter 20 sec.så fungerer det igjen etter et par minutter,
høres merkelig ut synes jeg men det var det han sa han gjorde for å få nett igjen....
Reboot av modem fixer og internett..
Han hadde lynnedslag der stikkflamer sto ut av inntaket,fjernet koblingboxen da den var svidd og koblet på en NY cat5E kabelen over til det nye modemet han fikk..ca. 8m..
Pass på at filteret er første punkt på ledningen etter at den er kommet inn i huset. Pass på at det ikke er noen avgrening til f.eks. en gammel telefonkontakt som ikke lenger er i bruk. Telefon og ADSL skal begge stå etter filteret.
Eller er ikke det nødvendig når han kun har ADSL og ikke ISDN/analog
Kjører stabil VDSL selv om total linjelengde er lenge enn det de tillater.