1,561    1    0  

Valg av diode for frostvern - Micro Matic termostat med gulvføler

 124     Bergen     0
Den gamle termostaten på badet har tatt kvelden, har kjøpt en ny (Micro Matic MTC 1991 MH) som er tilkoblet gulvføler.
Denne er installert i en leilighet på fjellet. Har en SiKom "ring hytta varm" løsning som sender styrespennning til termostaten når den bare skal fungere som frostvern.
Den gamle ELKO-termostaten ble satt i "frostvaktmodus" ved tilførsel av spenning (TN anlegg). Micro Matic termostaten ser jeg nå at må mates med en likerettet spenning over en diode (se http://www.micromatic.no/admin/common/getImg.asp?fileid=20900 for monteringsanvisning).
Har noen av dere forslag på egnet diode for formålet - finnes det noe som er egnet for montering i veggboksen bak termostaten?

  (trådstarter)
   #1
 124     Bergen     0
Beklager - jeg ser at nøyaktig samme spørsmål ble reist i en tråd i 2012 (http://www.byggebolig.no/el-installasjon-teknisk-installasjon/elektrosporsmal-angaende-nattsenkning-pa-micromatic-mtc2-1991/). Likevel: Hvis noen av dere skulle ha erfaring med praktiske gode løsninger som stabiliserer dioden i veggboksen så hadde jeg vært takknemlig.