5    0    0  

Veggboks og tetting på Bad

 40     0
Hei, 

Forrige tråd som passet var fra 2013, så håper det er greit at jeg lager en ny en :) 

Jeg holder på å plate igjen badet før mureren skal smøre membran og flislegge. 
Rupanel 15 mm> Vetpro 12 mm > Membran (helsmurt) > 60x60 flis = 42 (hvis jeg har regnet riktig)

1. Veggboksen som elektrikeren har montert på stender vil jo komme ganske langt inn i veggen. Løses dette enkelt med uforingsringer? Jeg hentet noen 6mm utforingsringer hos Elektroimportøren for å prøve, men det virket ikke særlig solid. Jeg har lest at det finnes bokser der ringen stikker lenger ut, så kanskje det hadde vært bedre, men jeg er ikke fagmann.

2. Boksene kommer på yttervegg, så murer skal smøre membran på veggen. Han sier de aldri pleier å smøre rundt veggbokser, men jeg vil da vel ha det TETT fra bad og rett ut i yttervegg? 

Jeg tenker å få tak i mansjett til veggbokser, men da må jo eventuelle utforingsringer på plass FØRST så det kan tettes rundt utforingen?

Hva bør jeg gjøre i denne situasjonen? Jeg ringer elektrikeren i morgen og spør om han har en plan for dette, men jeg tror det er lurt at jeg undersøker litt først (altså spør her, haha). 


Husk dette under oppussing: Lagre kvitteringer, bilder og avtaler i Boligmappa. Logg inn her