54,613    69    4  

Devi Devilink trådløs varmestyring

 137     0
Devilink trådløs varmestyring.

Lenke til en annen nettside om Devi som er Internasjonal, men norskspråkelig.

Vi i villa: Devilink - Lavere strømforbruk og økt komfort med varmestyring.

Har noen hørt om denne styringsenheten?
Noen erfaringer?
Devi Devilink trådløs varmestyring - devilink.jpg - theresek
Signatur

   #1
 143     Vestfold     0
Denne bestilte jeg på fredag og gleder meg til å prøve den ut,den blir montert 6 steder i huset.og prisen på det var eller ikke å forakte :)
Huset vårt er ferdig rundt nov-des 08
Signatur
   #2
 21,481     Enebolig     0
Hvor mye betalte du?

Må legge ut meninger/erfaringer etterhvert  Smile
   #3
 211     Ålesund     0
Ser jo helt nydelig ut!  :)
Hadde de bare lagt lys og styring av moduler til f.eks. sentralfyr, varmeovner, kontakter etc. inn i samme løsningen så hadde det vært helt topp.

Priser?
   #4
 143     Vestfold     0
hei

jeg betalte kun 3800,- i tillegg for å få dette,da hadde de trukket ut de 6 andre devi 535 følere som jeg skulle ha.
Trodde det skulle bli mye dyrere men det ble det ikke Smile
Signatur
   #5
 18     1
Hei!

Har installert Devilink for to uker siden. Styrer gulvvarme i to bad, og har planlagt styring av gulvvarme i gang, stue og soverom. Installering av disse utføres etter sommeren. Mulig jeg prøver å styre to panelovner i stue nr. 2.

Systemet var enkelt å sette opp, og det er enkelt å betjene.

Pris? Synes 3800.- var ekstremt billig. Sjekk nettsidene til ElHandel, søk på Devilink. Her er prisene 7070,- for sentral, 840,- for gulvtermostat og 840,- for romføler. Fikk tilbud fra el-installatør på en sentral, 7 gulvtermostater og 6 romfølere til 17990,-. Kjøpte mitt anlegg gjennom en kamerat til noe lavere priser. Alle priser er inkl. mva.

<edit>
Stykkprisene over er fra el-installatør, ikke Elhandel.no.
Elhandelpriser:
Styringsenhet <= 5 rom: 5996
Styringsenhet > 5 rom: 7605
Gulvtermostat: 861
Romføler: 845
Siste redigering: Tuesday, April 29, 2008 9:54:11 AM av DagSS
   #6
 21,481     Enebolig     0
Hvis sentralen koster 7000 vet jeg ikke om jeg synes den er verdt det  :-\

Men nå har jeg bare skummet kjapt gjennom infoen foreløpig.
   #7
 18     0
Styringsenheten finnes i to utgaver. En med styring inntil 5 rom til 5996,-, og en ubegrenset til 7605,-. Priser fra Elhandel.no og inkl. mva. Men det er viktig å sjekke priser fra flere leverandører.

Men, dyrt er det.

   #8
 101     Troms     0

Hei!

Har installert Devilink for to uker siden. Styrer gulvvarme i to bad, og har planlagt styring av gulvvarme i gang, stue og soverom. Installering av disse utføres etter sommeren. Mulig jeg prøver å styre to panelovner i stue nr. 2.

Systemet var enkelt å sette opp, og det er enkelt å betjene.


Skal du bruke gulvtermostat uten gulvføleren til å styre panelovnene?
Eller er det termostatfunksjon i romføleren og ikke bare et display som viser aktuel temp i rommet..?
Signatur
   #9
 18     0

Ja, gulvtermostaten skal styre panelovnene, da de sitter på egen kurs, og gulvføler er jo her ikke aktuelt. Når temp ikke kan hentes med hjelp av gulvføler må romføler benyttes. Antar at romføleren sender temp til styringsenheten som igjen styrer gulvtermostaten, men det er godt mulig at det skjer på en annen måte.

Romføler kan også eksistere sammen med gulvtermostat med inkoblet gulvføler, og man kan styre romtemperatur direkte med den.
   #10
 18     0
Litt mer info om Devilink. Og litt om hva som kan komme.

Devilink består i dag av følgende komponenter:
CC - Styringsenheten
RS - Rom føler
FT - Gulvtermostat (angis som FTS dersom gulvføler er tilkoblet).

Styringsenheten har plass til en SD minnebrikke. Denne brukes til oppgradering av programvaren. Har ikke hatt behov for dette, da siste utgave er fra desember 2007.

Videre har den mini USB tilkobling og SIM-kort holder, som ikke er omtalt i brukerhåndboken. På spørsmål til Devi.no er disse "for fremtidig bruk".

Mener å ha sett Wi-fi omtalt på østeuropeiske Devi sider, og det kan se ut til at den har IR. Dette er heller ikke omtalt i brukerhånboken.

I dokumentasjonen er det omtalt en enhet som heter OS (Outdoor Sensor), som også er et produkt som (muligens?) kommer. Benyttes til å vise gjeldende utetemperatur og statistikk for dag, uke og måned. Om den har andre funksjoner vites ikke.

Ved å titte i programkoden til CC har jeg funnet enhetene WRA (Wireless Radiator), REPEATER og GENERIC. Mulig Devi har planlagt løsninger for styring av radiatorer, mulighet for å øke avstand mellom CC og andre enheter med repeater, og at man kan plugge inn en eller annen fremtidig enhet.

Ellers så er styring av A/C og internettilgang omtalt som "fremtidige produkter" på Devi sin demo.

Det jeg savner er mulighet for å logge temperatur til et rom, slik at jeg kan finjustere varmestyringen.

Er det andre som har erfaring eller mer informasjon om Devilink?