7,056    18    0  

Feil utførelse av jording?

 114     0
Hei, som dere ser er de to grå kablene jordet ved å avmantle en ledningsstump som er stappet inn i kabelen.
KAbelen er 2m lang og går til en 400 volt motor.

Er dette bra nok eller forskriftsmessig?

   #2
 21,481     Enebolig     0
Jeg klarer ikke helt å se hva du mener. Er jordkablene koblet sammen i en klemme som igjen har en lask til jordskinnen?
  (trådstarter)
   #3
 114     0
hm nei. Kabelen er opprinnelig bare en 3G men de har stappet inn en ekstra jordingskabel ved enden. Den jordingskabelen stikker bare ca 1cm inn i hovedkabelen.
   #4
 224     0
Samme her ser ikke helt men det jeg tipper du men er at de bare at stappet en kabel under isolasjon for å komme i kontakt med kappa slik at den er løs??. Den er da ikke brukt noe form for skjøt over til kabelen som går til skinna??  
   #6
 21,481     Enebolig     0
Som er dyttet inn under kappen? Det er....eh...ikke foreskriftsmessig nei. Det burde være mulig å avmantle og få tak i jordlederen hvis det er PR kabel.

   #8
 224     0
Det ser mer ut som en PMH med hvit,sort,brun uten jord og juks og fanteri med jordingen.

Den stoppen av jordingskabel som er dyttet inn under kabelen har ingen misjon. 

Dvs : ikke lov her må de enten bytte kabel eller legge ny jording fra godkjent skinne.