4,739
7
1
Diffusjonsåpen maling/beis innendørs
86
0
Skal male/beise noen vegger i kjeller. I første rekke osb plater i en bod, i kjellerstue blir d nok noe annet på veggene, panel, mdf eller Huntington (åpen for forslag...)
Er ute etter en diffusjonsåpen beis eller maling siden det er betongvegger som kles. Har gravd og spurt endel, men ikke lett å finne gode svar fra forhandlere på dette. Noen som har tips? Utgangspunktet en lys farge, gjerne med trestruktur, men kan og dekke
Er ute etter en diffusjonsåpen beis eller maling siden det er betongvegger som kles. Har gravd og spurt endel, men ikke lett å finne gode svar fra forhandlere på dette. Noen som har tips? Utgangspunktet en lys farge, gjerne med trestruktur, men kan og dekke
Panel er det som blir mest åpen. Selv malt panel vil ikke være tett. Nå svarer det ikke på det du spør om ... jeg vet ikke hva jeg skal foreslå Utebeis er ikke et inneprodukt tenker jeg.
Edit: Fra søkefunksjonen :
http://www.byggebolig.no/farge-tapet-og-maling-(inne)/panelakk-eller-beis
Tror det er noen forslag her, interiørbeis burde ikke bli tett (men ikke peiling på hvordan en OSB plate vil se ut)
Svaret her er at det er ikke noe svar, fordi platene er pr.def. tette, og maling, enten den eller den sorten vil ikke gjøre noen forskjell. På generelt grunnlag frarådes ethvert plateprodukt på påforede kjellervegger, men dette regner jeg med at du er klar over.
.Thag
Link til noen leverandører av diffusjonsåpen silikatmaling finner du her:
http://eps-fuktsikring.no/ressurser/kondens.
På samme link finner du også FDV bl.a. til MDF plater
Lykke til.
Jeg kan prøvestryke baksida på ei plate med en herdins lasur jeg har stående pluss en terrassebeis for å se hvordan d blir.
Ellers lite å finne der om diffusjon?
Vet de er ganske tette, men trodde d var litt pust i de? Hva regnes som tett?
I fleste rekke setter jeg osb på en innvendig skillevegg mellom boder, pluss på den ene siden av veggen inn mot det som blir bad. Der blir d baderomspanel fra fibo-trespo på andre siden. Så rimelig tett, men skal jo ikke være fukt i denne veggen uansett...
Så på utforede kjellervegger i betong er panel det eneste som er omtrent trygt?
Mener Huntonitt skal puste brukbart? Men spørs jo hvor mye diffusjonsåpent det er når de er malt...
Jeg fant ikke noen av delene på sidene deres?
Prøv denne nå.